آرشیو روزنامه شماره ۴۵۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۴۹

 • ضامن بهبود وضعیت اقتصاد ایران

  دنیای اقتصاد: «نقد سیاست‌های توسعه اقتصادی کشور»، «مقایسه سهم بخش‌خصوصی و بخش دولتی از اقتصاد ایران» و «سهم اقتصاد ایران از اقتصاد بین‌المللی» به‌عنوان سه محور اصلی در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران مورد نقد و ارزیابی فعالان اقتصادی قرار گرفت. در محور اول، رئیس اتاق ایران ضمن بررسی مهم‌ترین چالش‌ها و موانع توسعه‌نیافتگی اقتصاد ایران، مهم‌ترین ضامن اصلاحی برای تغییر رویه‌های اشتباه گذشته را تشریح کرد.
 • در فضیلت دفاع از بخش خصوصی

  علیرضا بختیاری
  برای ارزیابی فضیلت انسان‌ها علاوه بر لزوم‌ توجه به باورهای فکری و گفتار و کردار آنان باید به زمان و مکان کنش اجتماعی آنان هم توجه کرد. به عبارت روشن‌تر، ارزش اعمال انسان‌های بافضیلت فقط به خاطر این نیست که پرچم اخلاق و حق‌مداری را در دست می‌گیرند، بلکه عمدتا به این مساله مربوط است که این پرچم را در زمان و در میدانی بلند می‌کنند که کمتر کسی جرات و شجاعت این کار را دارد و اکثریت یا رنگ زمانه به خود می‌گیرند یا به گوشه خاموشی می‌خزند.
 • گام‌به‌گام با انتخابات اتاق بازرگانی

  همزمان با نزدیک شدن به موعد رسمی تبلیغات برای انتخابات نهمین دوره اتاق‌های بازرگانی، فضای بخش خصوصی نیز تحت تاثیر این رویداد قرار گرفته و لابی‌های پشت صحنه نیز رنگ و بوی جدی‌تری به خود گرفته است. بازار شایعات داغ است و خبرهای انتخاباتی بیشتر در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد. «دنیای اقتصاد» نیز در این ستون، خبرها و شنیده‌ها از انتخابات پیش‌رو را منتشر می‌کند.
 • سرمایه‌گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی در منطقه آزاد ارس

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل منطقه آزاد ارس با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی در بخش تولید در این منطقه گفت: این سرمایه‌گذاری‌ها شامل ۸۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داخلی و ۳۶میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی است که طی ۱۰ ماه سال‌جاری تحقق یافته و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۲۹درصد افزایش نشان می‌دهد.
 • ماموریت آینده اتاق‌های بازرگانی

  ناصر ریاحی عضو هیات نمایندگان اتاق تهران
  اتاق بازرگانی به‌صورت امروزی برای اولین بار در مهر سال ١٣٠٥ براساس قانونی که در آن زمان به تصویب رسیده بود، تشکیل شد. براساس قانون تشکیل اتاق تجارت، رئیس اتاق تجارت وزیر بازرگانی بود و هزینه‌های اتاق را نیز وزارت بازرگانی براساس بودجه‌ای که خود تصویب کرده بود، پرداخت می‌کرد. به عبارت دیگر تاسیس اتاق بازرگانی با تفکر قیمومت دولت بر بخش‌خصوصی انجام پذیرفت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر