آرشیو روزنامه شماره ۴۵۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۴۷

 • سقف ارزی ورود لیست ممنوعه

  دنیای اقتصاد: فرآیند ثبت‌سفارش و واردات کالاهای ممنوعه در مناطق آزاد بار دیگر مورد بازنگری قرار گرفت. مطابق سیاست جدید دولت،‌ مقرر شده است که ثبت‌سفارش گروه چهارم کالایی به مناطق آزاد تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار در چارچوب ضوابط تعیین شده، امکان‌پذیر شود.
 • پیش‌شرط‌های صلح تجاری

  دنیای اقتصاد: با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل اول مارس، مقامات بلندپایه تجاری آمریکا و چین از روز پنج‌شنبه مذاکرات تجاری دو روزه خود را آغاز کردند. رابرت لایت‌هایزر، نماینده تجاری آمریکا، برجسته‌ترین مقام دولت ترامپ در این مذاکرات خواهد بود، تیمی که وزیر خزانه‌داری آمریکا، استیون منوچین را نیز در ترکیب دارد. در طرف مقابل این مذاکرات، گروه تجاری چین به رهبری لیو هی، معاون نخست‌وزیر و بلندپایه‌ترین مقام اقتصادی چین قرار دارد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای اقتصاد»، «بیزینس اینسایدر» در تحلیلی نوشت:
 • نقش اتاق‌های بازرگانی در اقتصاد

  اقتصاد ایران با دو چالش اساسی دولتی و نفتی‌بودن مواجه است. این دو چالش باعث شده است که شاهد بهره‌وری پایین، عدم شفافیت و عدم رقابت در اقتصاد کشور باشیم. در این شرایط اتاق‌های بازرگانی که به‌عنوان نماینده بخش‌خصوصی در حاکمیت به رسمیت شناخته شدند به هر میزان که به «تقویت جایگاه بخش‌خصوصی» و «افزایش بهره‌وری» کمک کنند، می‌توانند مدعی اثرگذاری در اقتصاد باشند.
 • ۳ روزه به سرمایه‌گذاران پاسخ دهید

  لیلا اکبرپور
  گروه بنگاه‌ها: آخر هفته‌ای که گذشت دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور، به دعوت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با سفر به این منطقه، چند طرح خدماتی، گردشگری و عمرانی را افتتاح کرد. مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد در حاشیه این بازدید گفت: باید نیاز و خواسته‌های سرمایه‌گذاران حداکثر ظرف ۳ روز انجام شود.

بیشتر