آرشیو روزنامه شماره ۴۵۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۴۲

 • راه نجات از رسوب کالا

  دنیای اقتصاد: گمرک ایران در مکاتبه با سازمان توسعه تجارت چهار پیشنهاد را برای تسهیل ورود کالاهای مورد نیاز واحدهای تولیدی و نجات از رسوب کالا در بنادر ارائه کرد. این مکاتبه به‌دلیل تغییرات و جابه‌جایی در گروه‌های کالایی (تغییر تعرفه‌ها از گروه سه کالایی به گروه دوم)، مشکلات در سیستم ثبت‌سفارش و اولویت ورود کالا از سوی دستگاه‌های اجرایی و اعتراض تجار و تولیدکنندگان نسبت به رسوب کالاهای مورد نیاز خط تولید در دستور کار قرار گرفته است. گمرک ایران امیدوار است با اجرای این پیشنهادها رسوب کالا به صفر برسد.
 • تجارت با ۱۴ همسایه در اول زمستان

  دنیای اقتصاد: تجارت ایران با ۱۴ کشور همسایه زیر ذره‌بین بخش‌خصوصی قرار گرفت. معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به عملکرد ایران در تجارت با ۱۴ کشور همسایه از ابتدای سال تا انتهای دی ماه پرداخته است. براساس داده‌های آماری این گزارش، در این بازه زمانی ایران توانسته ۲۰ میلیارد و ۶۰۲ میلیون دلار کالا به ۱۴ کشور همسایه خود صادر کند. حجم این کالاها ۵۰ میلیون و ۴۷۰ هزار تن بوده است.
 • انتصاب سرپرست اداره کل گمرک تهران

  دنیای اقتصاد: مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک ایران در حکمی ابوالفضل اکبرپور را به سمت سرپرستی اداره کل گمرک تهران منصوب کرد. به گزارش روابط‌عمومی گمرک ایران، معاون صادرات گمرک شهید رجایی بندرعباس، جانشین معاون فنی گمرک شهید رجایی بندرعباس، مدیرکل گمرک بندر لنگه و ناظر و مدیر کل گمرکات استان سیستان و بلوچستان از سوابق مدیریتی ابوالفضل اکبرپور سرپرست اداره کل گمرک تهران به‌شمار می‌رود.
 • تصویر مراودات تجاری ایران و پاکستان

  دنیای اقتصاد: نمایندگان بخش‌خصوصی و دولتی ایران و پاکستان در نشستی در اتاق تهران به بررسی مشکلات موجود در زمینه تجارت دو کشور پرداختند و قول همکاری برای تسهیل مراودات تجاری دادند. در همایش مشترک اتاق بازرگانی تهران و سفارت پاکستان در ایران که با حضور جمعی از فعالان اقتصادی از دو کشور برگزار شد، وضعیت تجارت دو طرف و ظرفیت‌های مشترک همکاری‌ها در حوزه‌های اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.

بیشتر