آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۳۹

 • هشدار تجاری فعالان اقتصادی

  دنیای اقتصاد: انتقادها و اعتراض‌ها نسبت به مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه مجلس برای صادرکنندگان وارد فاز تازه‌ای شد. فعالان بخش‌خصوصی در جدیدترین نشست کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران از زوایای جدیدی به بررسی و نقد رویکرد تنبیهی کمیسیون تلفیق در مورد بازگشت ارز صادراتی پرداختند و نسبت به قانونی شدن مصوبات آن هشدار دادند.
 • کارنامه فسادزدایی ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: ائتلاف جهانی ضدفساد «شفافیت بین‌المللی» تازه‌ترین گزارش «شاخص ادراک فساد» خود را برای ۲۰۱۸ منتشر کرد. این شاخص معیاری برای اندازه‌گیری سطح درک‌شده فساد بخش دولتی در ۱۸۰ کشور است.
 • مزیت‌های مالیات‌ستانی هدفمند

  گروه بنگاه‌ها: سال‌ها است که برنامه‌ریزی برای افزایش سطح درآمد ناشی از مالیات در سبد درآمدهای غیرنفتی از سوی دولت‌های مختلف بررسی شده تا سهم درآمد مالیاتی دولت با شناسایی گروه‌های مختلف افزایش یابد. این درحالی است که همواره پرداخت مالیات در کشور بر دوش بدنه نحیف بخش‌خصوصی بوده و بسیاری از نهادها و بخش‌های بزرگ دولتی و نیمه دولتی عملا از پرداخت مالیات معاف هستند یا با عملکرد غیرشفاف گریز مالیاتی دارند.
 • آغاز نخستین دوره آمادگی استخدام سازمان مدیریت صنعتی

  گروه بنگاه‌ها: معاون آموزش سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد: این سازمان با هدف کمک به ارتقای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی در کشور، اقدام به طراحی «دوره‌های آمادگی استخدام» کرده است.

بیشتر