آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۳۵

 • ۳ سناریوی مذاکرات صلح تجاری

  دنیای اقتصاد: مذاکرات تجاری آمریکا و چین به مرحله مهمی رسیده است. قرار است این هفته لیو‌هی، معاون نخست‌وزیر چین، با سفر به واشنگتن با همتای آمریکایی خود رابرت لایت‌هایزر، نماینده‌ تجاری آمریکا و استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری این کشور رایزنی‌ تجاری داشته باشد، مذاکراتی که امید است به یک سال درگیری تجاری آمریکا-چین پایان دهد. در این باره، تفسیر اینکه توافق احتمالی آنها چگونه خواهد بود، آسان نیست.
 • منازعه مکتوب دولت و بخش‌خصوصی

  دنیای اقتصاد: بخش‌خصوصی از استدلال‌های وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت در مورد مشکلات کارت‌های صادر شده در سال ۱۳۹۷ در امر ثبت‌سفارش قانع نشد و نامه‌ای دیگر این بار از سوی دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران خطاب به سرپرست دفتر مقررات صادرات و واردات، ارسال شد که نشان می‌داد توضیحات این وزارتخانه برای فعالان اقتصادی اقناع‌کننده نیست. دبیرکل اتاق تهران پاسخ‌های سرپرست دفتر مقررات صادرات و واردات به درخواست‌های اتاق تهران را مورد نقد قرار داد و آن را متاثر از اینرسی عدم اعتماد و فرافکنی اتهامات به بخش‌خصوصی دانست.
 • اهمیت سواحل مکران در قرن ۲۱

  پاسخ درباره تاکید مقام معظم رهبری بر توسعه سواحل مکران را باید در اهمیت ژئواکونومی و ژئواستراتژی در اقتصاد و سیاست بین‌الملل جست‌وجو کرد. امروزه اقتصاد در عرصه راهبردهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اهمیت بالایی پیدا کرده است.
 • اعضای هیات‌مدیره فدراسیون واردات ایران برگزیده شدند

  دنیای اقتصاد: مجمع عمومی عادی سالانه فدراسیون واردات ایران روز شنبه برگزار شد. در این نشست، رای‌گیری برای انتخاب اعضای هیات‌مدیره و بازرسان دوره جدید نیز صورت گرفت که براساس آرای به‌دست آمده سیامک پیربابایی، فرهاد آگاهی، حسین غروی‌رام، ابوالفتح صانعی، احمدرضا فرشچیان، محمد مهدی نهاوندی، سیدحسن میرباقری به‌عنوان اعضای اصلی هیات‌مدیره و کامیار منتصر و حمید مقیمی به‌عنوان اعضای علی‌البدل هیات‌مدیره برگزیده شدند. همچنین براساس نتیجه به‌دست آمده از انتخابات تعیین بازرسان، عبدالرضا صالحی و ناصر ریاحی انتخاب شدند.
 • همکاری‌های ایران و آلمان برای اشتغال‌زایی

  دنیای اقتصاد: نمایندگان پروژه همکاری آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان از اجرای فاز اول این پروژه خبر دادند و کاهش نرخ بیکاری در کشور و هماهنگ‌سازی آموزش شغلی با نیاز بنگاه‌های ایرانی را از جمله دستاوردهای این پروژه دانستند.
 • گام‌به‌گام با انتخابات اتاق بازرگانی

  انتخابات نهمین دوره اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور به روز موعود نزدیک می‌شود. کاندیداهای شرکت‌کننده در انتخابات اتاق تهران، این روزها سرشان شلوغ است و اغلب تصمیم‌گیری‌های نهایی را به بعد از تایید صلاحیت‌ها موکول کرده‌اند.
 • هیات تجاری اتاق ایران در راه سوریه

  دنیای اقتصاد: هیاتی متشکل از فعالان اقتصادی و تجاری بخش‌خصوصی روز گذشته به سوریه سفر کردند. در صدر هیات تجاری ایران اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران حضور دارند. امضای سند راهبردی همکاری دو کشور به‌منظور بازسازی سوریه، مهم‌ترین هدف برگزاری نشست اقتصادی تهران - دمشق خواهد بود. به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، کیوان کاشفی، رئیس کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه اتاق ایران در این سفر حضور دارد و طبق برنامه، نشست این کمیته مشترک نیز در دمشق برگزار خواهد شد که یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری آن، امضای سند راهبردی همکاری دو کشور برای بازسازی سوریه عنوان شده است. معاون اول رئیس‌جمهور که در صدر هیاتی عالی‌رتبه عازم سوریه شده است، در جریان این سفر با بشار اسد، رئیس‌جمهور و عماد خمیس، نخست‌وزیر سوریه دیدار و گفت‌و‌گو خواهد داشت.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر