آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۰۰

 • پیشنهاد تشکیل «بازار آب»

  دنیای اقتصاد: تنش آبی را چگونه می‌توان مهار کرد؟ در حال حاضر با توجه به میزان آب و سرانه مصرف، ایران در گروه کشورهای مواجه با کمبود آب قرار دارد که ضرورت اهمیت و توجه بیشتر به مقوله اقتصاد آب را نشان می‌دهد. در کنفرانس دوسالانه اقتصاد آب، فعالان اقتصادی در بخش خصوصی در حضور سیاست‌گذاران و متولیان دولتی، پیشنهاد تشکیل بازار آب برای عبور از تنش آبی و مدیریت عرضه و تقاضا را مطرح کردند. به اعتقاد بخش خصوصی، بازار آب باید با مشارکت صاحبان تخصیص آب عملیاتی شود و دولت فقط به نظارت در این حوزه بپردازد.
 • اصلاح قانون معادن در دستور کار قرار گرفت

  دنیای اقتصاد: در نشست اخیر کمیته ماده ۱۲ فرآیند بازسازی و احیای اراضی تخریب‌شده در عملیات اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری معادن و اصلاح ترکیب و وظایف شورای معادن استانی موردتوجه قرار گرفت و مقرر شد به‌دلیل ضعف قانونی، مجلس با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس و معاونت معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت و بخش‌خصوصی اصلاحات لازم در قانون معادن را اعمال کند.
 • توجه ویژه دولت به تولید در بودجه ۹۸

  شاتا: وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم هم‌اندیشی مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سراسر کشور از توجه ویژه دولت به بخش تولید در بودجه ۹۸ خبرداد و گفت: اگر با هم باشیم شکست تهاجم اقتصادی که الان بر کشور تحمیل شده قابل حل است.
 • قول ۲ وزارتخانه برای کاهش قیمت مرغ

  خبرگزاری تسنیم: وزیر صمت از ورود سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به موضوع گرانی مرغ خبر داد. رضا رحمانی در حاشیه نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی در جمع خبرنگاران افزود: وزارت جهادکشاورزی به‌صورت جدی در چند روز اخیر برای کنترل قیمت مرغ ورود کرده و این درحالی است که سازمان حمایت نیز اقدامات خود را آغاز کرده است. وی اضافه کرد: دولت برای واردات نهاده‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص می‌دهد و کنترل این بازار هم در دست وزارت جهاد کشاورزی است‌. رحمانی گفت: براساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ به ازای هر کیلو ۱۰۸۰۰ تومان تعیین شده است و عرضه‌کنندگان هم باید با این قیمت عرضه کنند. وی افزود: وزارت جهاد هم تعهد کرده که این مصوبه را به‌طور کامل اجرا و مرغ را به وفور در بازار عرضه کند.
 • صدور اعتبارنامه هیات‌رئیسه جدید اتاق اصناف هفته آینده

  شاتا: رئیس مرکز اصناف و بازرگانان با اشاره به دیدار اعضای منتخب اتاق اصناف ایران با قبادی، معاون وزیر صنعت از صدور اعتبارنامه اعضای جدید هیات‌رئیسه اتاق اصناف ایران در هفته آینده توسط دبیر هیات‌عالی نظارت خبرداد و گفت: با صدور اعتبارنامه‌ها دوره هفتم هیات‌رئیسه اتاق رسما فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
 • صادرات تایر خودرو به کشورهای همسایه

  گروه بنگاه‌ها: شرکت مجتمع صنعتی آرتاویل تایر (گلدستون) با توجه به صادرات ممتد و موفق به کشورهای همسایه و آفریقایی در مراسمی در تهران به‌عنوان صادرکننده نمونه معرفی شد. به گزارش روابط‌عمومی این شرکت، آرتاویل تایر در حوزه بازارهای خارجی با صادرات محصولات خود به کشورهای اطراف از جمله عراق، افغانستان، پاکستان، آذربایجان، یمن و کشورهای قاره آفریقا و حوزه دریای خزر، بازاریابی خوبی در سال ۹۶-۹۵ داشته است.
 • تولیدکنندگان سیم و کابل در آستانه ورشکستگی

  گروه بنگاه‌ها: عدم دریافت مطالبات و افزایش قیمت مواد اولیه، تولیدکنندگان سیم و کابل را در آستانه ورشکستگی قرار داده است. عباس کحال‌زاده، مدیرعامل شرکت زرسیم با اعلام این مطلب به «دنیای‌اقتصاد» گفت: عدم پرداخت بدهی به‌ویژه از سوی «دسته سیم‌سازان صنعت خودرو»، افزایش قیمت مواد اولیه به دو تا سه برابر قیمت‌های گذشته، نبود سرمایه در گردش لازم، عدم تسهیلات‌دهی بانک‌ها و بسته‌شدن حساب‌های بانکی به علت تعویق در پرداخت اقساط، سبب شده تا این صنف با تعدیل نیرو مواجه شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر