آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۸۵

 • محکومیت سیاست‌های تجاری ترامپ

  دنیای اقتصاد: روز جمعه و در اولین روز نشست «گروه ۲۰»، رئیس‌جمهوری چین و رهبران اقتصادهای درحال توسعه مهم، «حمایت‌گرایی» را محکوم کردند. در این نشست، شی‌جین‌پینگ و سایر رهبران گروه به اصطلاح «بریکس» که شامل اقتصادهای نوظهور برزیل، روسیه، چین، هند و آفریقای‌جنوبی است، طی بیانیه‌ای خواستار آزادی تجارت بین‌الملل و تقویت «سازمان تجارت جهانی» شدند.
 • طراحی بسته تجارت آسان

  دنیای ‌اقتصاد: فاز جدید سرعت‌بخشی به فرآیند‌های تجاری کشور در دوره بازگشت تحریم‌ها کلید خورد. این نقشه راه جدید که با هدف ایجاد بستر‌های لازم برای تسهیل واردات و ترخیص کالاها از گمرکات طراحی شده است، شامل سه بخش اصلی است.
 • روزهای سخت برای صادرات

  علیرضا آرحیمی عضو هیات نمایندگان اتاق ایران
  صادرات بایدها و نبایدهایی دارد که بدون توجه به آن نمی‌توان انتظار داشت، اهداف مورد نظر حاصل شود. در شرایط فعلی آنچه بیش از همه مسائل برای صادرات اهمیت دارد، ثبات در نرخ ارز و واقعی کردن آن است. معنای ثبات، تغییر نکردن نیست بلکه به معنای دوری از نوسان و تغییرات مداوم در کوتاه‌مدت است.
 • مدیریت خردمندانه در بنگاه‌های اقتصادی

  دکترسیدعلی ابطحی کارشناس اقتصادی
  یکی از مسائلی که امروزه اهمیت آن در راهبری شرکتی، بیش از پیش نمایان شده، موضوع مدیریت خردمندانه یا مفهوم خرد در مدیریت است. این مساله به‌خصوص زمانی که یک بنگاه، با معضلات و چالش‌های عملیاتی و تهدیدات محیطی و رقابتی مواجه می‌شود، به‌عنوان تنها راه ادامه حیات و حفظ قلمرو آن بنگاه، خودنمایی می‌کند.
 • قیمت خرید تضمینی گندم به ۱۶۰۰ تومان افزایش یافت

  دنیای اقتصاد: به درخواست وزیر جهاد کشاورزی از رئیس‌جمهوری قیمت گندم افزایش یافت و به هر کیلوگرم ۱۶۰۰ تومان رسید.
 • جزئیات دور زدن تحریم‌ها برای سوخت هوایی

  خبرگزاری فارس: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت:‌ تاکنون هیچ پرواز بین‌المللی ما به‌دلیل عدم ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی باطل نشده است. ممکن است در شرایطی مسیرها کمی تغییر کند و تاخیراتی در مدت زمان پرواز رخ ‌دهد، اما پروازها همچنان برقرار است.
 • رشد ۱۴ درصدی تامین کالاهای اساسی

  دنیای اقتصاد: معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم تامین شده و ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات آن تخصیص یافته است.
 • صالحی‌نیا مدیرعامل سازمان صنایع کوچک شد

  دنیای اقتصاد: با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت، محسن صالحی‌نیا به سمت معاون وزیر، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران منصوب شد.
 • تسهیل سرمایه‌گذاری تعاونی‌های خارجی در ایران

  گروه بنگاه‌ها: اتاق تعاون ایران به‌عنوان عضو هیات عالی جذب سرمایه‌گذاری خارجی، آمادگی تسهیل و تسریع روند سرمایه‌گذاری تعاونی‌های کشورهای مختلف در ایران را دارد.
 • برگزاری جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

  گروه بنگاه‌ها: دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در دانشگاه تهران برگزار شد. مدیرعامل بنیاد نیکوکاری جمیلی در این جشنواره با اشاره به اهمیت پیوند علم و ثروت گفت: آشنایی جوانان با محیط کسب‌وکار لازمه کارآفرینی است و پیوند علم و ثروت حلقه مفقوده زنجیره کارآفرینی است.

بیشتر