آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۸۳

 • فرصت ارزی مغفول در صادرات

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که دور تازه تحریم‌‌های آمریکا درآمدهای ارزی کشور را هدف قرار داده است، کسب درآمد از محل صادرات غیرنفتی و به ویژه صدور خدمات می‌تواند استراتژی موثر برای کاهش اثرات تحریم‌ها از سوی سیاست‌گذار باشد. در اولین نشست هم‌اندیشی سراسری توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی که با حضور سرپرست جدید سازمان توسعه تجارت و جمعی از فعالان صادراتی و نمایندگانی از نهادهای دولتی برگزار شد، صادرات «خدمات فنی و مهندسی» و استفاده از ظرفیت‌های نهفته آن به‌عنوان یکی از راهکارهای کلیدی برای خنثی کردن تحریم‌ها مورد تاکید قرار گرفت.
 • شیوه تعامل ایران و کره در دور جدید تحریم

  دنیای اقتصاد: چگونگی یافتن راه حلی در راستای توسعه همکاری میان دو کشور ایران و جمهوری کره در نخستین سمینار مشترک فرصت‌های اقتصادی این دو کشور بررسی شد. این سمینار با انتقاد از تغییر رفتار کره با آغاز تحریم‌ها و همراهی این کشور با آمریکا از زمانی که آمریکا یکجانبه از پیمان برجام خارج شد، همراه بود؛ انتقادی که به عدم همکاری ووری بانک کره جنوبی در راستای تهاتر با ایران گره خورد.
 • فصل جدید همکاری با کونلون بانک

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق مشترک ایران و چین از آغاز فعالیت مجدد کونلون بانک در مورد ارائه خدمات به ایران خبر داد. توقف خدمات‌دهی این بانک به ایرانی‌ها یک ماه طول کشید. حال اسدالله عسگراولادی، رئیس اتاق ایران و چین از آغاز مبادلات مالی میان دو کشور از دوم دسامبر (۱۱آذر) به‌واسطه ارائه خدمات بانک کونلون به ایرانیان خبر داد و تاکید کرد که آغاز فعالیت این بانک نقطه عطفی در روابط اقتصادی ایران و چین خواهد بود.
 • موانع تولید داروهای تحت لیسانس

  دنیای اقتصاد: نمایندگان بخش‌خصوصی در کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران با بررسی چالش‌های تولید داروی تحت لیسانس، این اتفاق را به نفع صنعت تولید دارو و نظام بهداشت و درمان دانستند و توصیه کردند شرایط آن نسبت به قبل تسهیل شود. اعضای کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران در نوزدهمین نشست خود ابعاد توسعه تولید داروهای تحت لیسانس را به بحث و بررسی گذاشتند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر