آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۸۱

 • وعده نوسازی دروازه تجارت

  دنیای‌اقتصاد: فصل جدید فعالیت گمرک ایران توسط وزیر اقتصاد تشریح شد. فعالیت‌هایی که اگرچه برخی از آنها در سال‌های قبل آغاز شده بودند، اما سکان دار جدید گمرک با تاکید فرهاد دژپسند، مامور انجام آنها شد. وعده وزیر اقتصاد درباره تسهیل در ورود سه دسته کالای سرمایه‌ای، مواد اولیه و لوازم یدکی با عبارت «برای آنها فرش قرمز پهن می‌کنیم» به فعالان اقتصادی داده شد. البته این تسهیل در چارچوب قانون خواهد بود.
 • عراق جایگزین امارات برای دور زدن تحریم‌ها؟

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که دور تازه تحریم‌های آمریکا علیه ایران اجرایی شده است، ایران به‌دنبال ایجاد یک اتحاد منطقه‌ای با همسایگان است تا هزینه تحریم‌ها را برای طرف مقابل افزایش دهد. یکی از این اتحاد‌های منطقه‌ای که به باور مفسران می‌تواند در این راستا تاثیرگذار باشد، اتحاد منطقه‌ای میان ایران و عراق است که ابعاد مختلفی را در بر می‌گیرد.
 • پایش وعده‌های مدیران جدید اقتصاد

  دنیای اقتصاد: سامانه پایش وعده‌های اقتصادی مسوولان دولتی راه‌اندازی شد. این سامانه با هدف تقویت نظارت مردمی، پاسخگویی مسوولان و جلوگیری از وعده‌های غیرکارشناسی و غیرعملی از سوی بخش‌خصوصی راه‌اندازی شده است. موضوع پایش وعده‌های وزرا و مدیران اقتصادی کشور در زمان حضور وزرای جدید اقتصادی در پارلمان بخش‌خصوصی به‌طور جدی کلید خورد.
 • استفاده از ظرفیت شرکت‌های تعاونی برای دور زدن تحریم‌ها

  گروه بنگاه‌ها: هیچ یک از تعاونی‌های ایرانی جزو شرکت‌های تحریم‌‌شده نیست و این فرصت مناسبی است تا بتوانیم اهداف اقتصادی در جریان اجلاس بین‌المللی ICA را پیگیری کنیم. بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران در حاشیه برگزاری اجلاس بین‌المللی ICA با اعلام این مطلب گفت: ما با هند، کره‌جنوبی و روسیه، مشکل ارزی نداریم و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت این اجلاس استفاده کرده و تبادلات خود را افزایش دهیم.
 • حمایت وزارت راه از شرکت‌های حمل‌ونقل ترکیبی

  گروه بنگاه‌ها: وزیر راه و شهرسازی خواستار کمک فعالان اقتصادی کشور برای تکمیل کریدور شمال – جنوب و ایجاد ظرفیت‌های موثر برای توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور شد.
 • نشست مشترک بخش‌خصوصی و دولتی برای افزایش کیفیت نان

  گروه بنگاه‌ها: نشست هماهنگی اعضای کانون زنجیره گندم، آرد و نان با حضور مدیران شرکت بازرگانی دولتی ایران درخصوص بررسی کیفیت گندم، آرد و نان و مسائل سامانه فروش آرد سایر مصارف برگزار شد.

بیشتر