آرشیو روزنامه شماره ۴۴۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۷۳

 • نخستین اعتراض به طبقات صادراتی

  دنیای اقتصاد: یک تشکل صادراتی نخستین اعتراض به طبقه‌بندی چهارگانه برای بازگشت ارز حاصل از صادرات را علنی کرد. رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در نامه اعتراضی به رئیس‌کل بانک مرکزی نوشته است گروه‌بندی اعلام شده، علاوه‌بر توقف فعالیت صادرکنندگان یا واحدهای تولیدی خوشنام، منجر به توسعه کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای و رشد تجارت پیله‌وری خواهد شد. به باور این تشکل صادراتی، اتخاذ چنین روش‌هایی نه‌تنها گره‌گشای مشکلات کنونی صادرکنندگان کشور نیست، بلکه چالش‌هایی را هم ایجاد خواهد کرد.
 • هدف‌گذاری‌های جدید برای صنعت پوشاک

  دنیای اقتصاد: نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان و تولید‌کنندگان صنعت پوشاک با محوریت حمایت از تولید، ‌تامین مواد اولیه واحد‌ها و تنظیم بازار داخلی برگزار شد. در این نشست رضا رحمانی تدوین برنامه‌ای مدون برای صنعت پوشاک را ضروری دانست و تاکید کرد در حوزه ‌سیاست‌ها و ماموریت‌ها، وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت تعاملات لازم را برای کمک به بازار پوشاک انجام خواهد داد.
 • آمادگی اروپا برای تقابل با جنگ تجاری

  دنیای اقتصاد: سران تجاری اتحادیه اروپا می‌گویند فهرستی از اهداف تلافی‌جویانه تهیه کرده‌اند که در صورت وضع تعرفه‌های خودرویی ترامپ علیه اعضای این اتحادیه، هدف افزایش تعرفه قرار خواهند گرفت. چهارشنبه هفته گذشته سیسیلیا مالم‌استروم، کمیسیونر تجاری اروپا، پس از نشستی که با رابرت لایت‌هایزر، نماینده تجاری آمریکا داشت در جمع خبرنگاران اعلام کرد در این دیدار صحبت خاصی در مورد تعرفه‌های خودرویی نشد و تمرکز اصلی بر موضوعات همکاری‌های مقرراتی و راه‌هایی که کشورهای اروپایی را قادر می‌سازد تا واردات بیشتر سویا و گاز طبیعی مایع‌شده از آمریکا داشته باشند بود.
 • وعده کاهش قیمت برای چند کالا

  دنیای اقتصاد: جلسه کارگروه تنطیم بازار با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزارشد. مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار در این جلسه از تلاش برای کاهش قیمت لاستیک و مرغ مصرفی خبر داد و همچنین اعلام کرد که براساس دستور وزیر صنعت، بسته‌ای برای قیمت خودرو تعیین خواهد شد که در آن به ارتقای کیفیت خودرو و همچنین خدمات پس از فروش، توجه ویژه‌ای شده است. به گفته کلامی این بسته هنوز مصوب نشده است و در کارگروه‌های کارشناسی درحال بررسی است.
 • انتصاب معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت طی حکمی عباس قبادی را به سمت معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.
 • انتصاب دبیرکل انجمن جوانان کارآفرین استان تهران

  دنیای اقتصاد: با حکم رئیس هیات‌مدیره انجمن جوانان کارآفرین استان تهران، مهدی نجاردیسفانی به‌عنوان اولین دبیر کل این انجمن منصوب شد.
 • دریافت جایزه ملی کیفیت تولید توسط یزد تایر

  گروه بنگاه‌ها: شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد در بخش صنایع غیرفلزی و خودرویی موفق به دریافت تقدیرنامه اشتهار به کیفیت چهارستاره شد. به گزارش روابط عمومی این شرکت، این تقدیرنامه در پانزدهمین دوره ارزیابی جایزه ملی کیفیت با حضور جمعی از تولیدکنندگان و مقامات دولتی آموزشی و مجلس در سالن همایش اتاق بازرگانی ایران، به مدیریت این شرکت اعطا شد. مجتمع یزد تایر در تولید انواع تایر رادیال در کلاس خودروهای داخلی و خارجی و تایر برای موتورسیکلت و دوچرخه فعال است.

بیشتر