آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۸ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۵۸

 • ۱۲ اقدام فوری مقابله با تحریم

  دنیای اقتصاد: موسسه مطالعات بازرگانی ۱۲اقدام فوری برای مقابله با دور تازه تحریم‌ها را اعلام کرد. این پژوهش حاکی از این است که تهدیدهایی چون بدتر شدن شاخص ریسک کشوری، محدود شدن صادرات نفت، محصولات پتروشیمی و فولاد، محدودیت در واردات کالا، چالش در ارتباط با خدمات پشتیبانی‌کننده تجارت خارجی، افزایش محدودیت‌های حوزه پولی و مالی و... محتمل است. بنابراین به‌منظور مقابله با این تهدیدها، ضمن ایجاد کمیته‌ای دائمی در وزارت صمت، باید سیاست‌ها و برنامه‌های جدیدی در حوزه تولید، تجارت و خدمات تدوین شود.
 • ماجرای بسته شدن حساب ایرانیان در عمان چیست؟

  دنیای اقتصاد: به‌دنبال انتشار برخی اخبار طی روزهای گذشته مبنی بر مسدود شدن حساب‌های بانکی ایرانیان در عمان،‌ اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان این موضوع را تکذیب و اعلام کرد حساب‌های بانکی ایرانیان در این کشور بسته نشده است.
 • صادرات پا و پنجه مرغ آزاد شد

  دنیای اقتصاد: براساس یکی دیگر از بخشنامه‌های جدید صادراتی،‌ این‌بار صادرات پا و پنجه مرغ از ممنوعیت‌های صادراتی خارج شد. مجتبی خسروتاج، رئیس سازمان توسعه و تجارت با ارسال نامه‌ای به فرود عسگری، رئیس‌کل گمرک بلامانع بودن صادرات پا و پنجه مرغ را با توجه به بلاتکلیف ماندن این محصولات در گمرک اعلام کرده است.
 • انتظار صنعت غذا از دولت

  گروه بنگاه‌ها: صنعت غذا در کشور به‌شدت نسبت به تغییر قیمت مواد اولیه و ارز حساس است و تقاضای ما از دولت این است که ثبات را به بازارها برگرداند. امیررضا ثابت‌پی مدیرعامل شرکت «نامی‌نو» با اعلام این مطلب به «دنیای‌اقتصاد» گفت: عدم‌ثبات اقتصادی مهم‌ترین مشکل حال‌حاضر صنعت غذا در ایران است.
 • ترخیص ۹۰ درصد کالاها در کمتر از ۳ روز

  دنیای اقتصاد: گمرک ایران اعلام کرده است که در نیمه نخست سال‌‌جاری ۶۶۵ میلیون دلار محصولات دارویی و ۴۴۱ میلیون دلار تجهیزات پزشکی وارد کشور شده است. بر این اساس، پایش اطلاعات ترخیص کالاها در سال‌جاری نشان می‌دهد، ۹۰ درصد کالاهایی که وارد گمرک می‌شوند در کمتر از سه روز یا ظرف ۷۲ ساعت از گمرکات ترخیص می‌شوند که البته در این میان ترخیص کالاهای اساسی در اولویت قرار دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر