آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۳۷

 • دادخواست بخش خصوصی علیه تیم اقتصادی

  دنیای اقتصاد: جلسه روز گذشته اتاق بازرگانی ایران مواجهه‌‌ای از اتفاقاتی است که این روزها پیرامون همه آحاد اقتصادی در حال وقوع است. بخش‌خصوصی مطالباتش را این بار با لحنی متفاوت بیان کرد. لحنی که این بار نه از در آرامش بلکه از در فریاد بود. فعالان بخش‌خصوصی خواسته‌هایشان را با «داد» به گوش نماینده دولت رساندند. در مقابل نماینده دولت در نشست سعی کرد با یادآوری میزبانی آنها، بخش‌خصوصی را دعوت به آرامش و صحبت با صدایی پایین تر کند. اما خبری از تعاملات توام با بیان مشکلات نبود. نمایندگان بخش‌خصوصی از هر دری درخصوص مشکلاتشان صحبت کردند.
 • آغاز فاز جدید بهبود شاخص‌های فضای کسب‌وکار

  دنیای اقتصاد: بهبود شاخص‌‌های محیط کسب‌وکار در دستور کار بخش‌خصوصی قرار گرفت. راهکارهای بهبود وضعیت ایران در شاخص‌های «تجارت فرامرزی، حمایت از سرمایه‌گذاران»، «ورشکستگی و پرداخت دیون»، «شروع کسب‌وکار و دریافت اعتبارات» که پیش از این مورد بررسی و مطالعه اتاق بازرگانی قرار گرفته بود، اکنون در اختیار دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه قرار گرفته است تا مراحل اجرایی آن طی شود.
 • افزایش واردات گوشت، برنج و حبوبات

  دنیای اقتصاد: وزیر جهاد کشاورزی از افزایش واردات گوشت، برنج و حبوبات خبر داد و تاکید کرد در تامین کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد و کشور از ذخایر مطلوبی برخوردار است. به گزارش «ایسنا» محمود حجتی روز گذشته در نشست مشترک کمیسیون کشاورزی با فعالان عرصه صنایع‌غذایی در مجلس گفت: درحال‌حاضر در تامین کالاهای اساسی مشکلی نداریم و ارز مورد نیاز تخصیص پیدا کرده است.
 • برگزاری سیزدهمین همایش بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی

  گروه بنگاه‌ها: سیزدهمین همایش بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی ۲۰۱۸ (ICOPMAS) ۵ تا ۷ آذرماه امسال در تهران برگزار می‌شود. مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر در سازمان بنادر و دریانوردی در جمع خبرنگاران، گفت: این همایش با هدف فرهنگ‌سازی در بهره‌برداری پایدار از سواحل و دریا، ارتقای جایگاه ایران در همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و تاکید بر برنامه‌های توسعه پایدار در حوزه سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی برگزار می‌شود. حمید خلیلی همایش مزبور را فرصت مناسبی برای تبادل تازه‌ترین یافته‌های علمی بین دانشجویان، مهندسان مشاور و جامعه مهندسی کشور دانست. وی مهم‌ترین محورهای همایش را هیدرودینامیک، رسوب، اندازه‌گیری و تحلیل پارامترهای دریایی، مدیریت سواحل و بنادر، مدیریت بحران، مخاطرات دریایی، مهندسی، محیط‌زیست دریایی و ایمنی و مدیریت ایمنی بنادر و دریانوردی، آلودگی و اثرات زیست‌محیطی سازه‌ها و حمل‌ونقل دریایی برشمرد. به گفته خلیلی، تاکنون حضور ۱۵ کشور در این همایش قطعی شده و تعداد آنها درحال افزایش است.
 • تهران میزبان دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ

  گروه بنگاه‌ها: دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ، بسته‌بندی و فرآوری با حضور ده‌ها شرکت داخلی و خارجی از ۱۹ تا ۲۲ مهرماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر آفتاب برگزار می‌شود. به گزارش ستاد خبری و اطلاع‌رسانی دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ، بسته‌بندی و فرآوری، در این نمایشگاه بیش از ۱۳۰شرکت داخلی و خارجی از کشورهای ایتالیا، آلمان، هند، ترکیه، روسیه و پاکستان حضور و مشارکت دارند. حامد ایرانی رئیس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ، بسته‌بندی و فرآوری گفت: این نمایشگاه زنجیره کامل صنایع بسته‌بندی و فرآوری در بخش‌های غذایی، نوشیدنی‌ها، نان، شیرینی و شکلات، دارویی، بهداشتی و آرایشی، کالاهای صنعتی و غیرغذایی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. وی افزود: در این نمایشگاه انواع محصولات و خدمات قبل از چاپ، محصولات چاپی، محصولات پس از چاپ، کاغذ، تجهیزات و مواد تبدیل کاغذ، جوهر و مواد مصرفی، محصولات بسته‌بندی، چاپ، چاپ تکمیلی، چاپ سبز و چاپ سه‌بعدی، محصولات و خدمات نرم‌افزاری و دیگر موارد مربوط به صنعت چاپ ارائه خواهد شد.
 • اصلاحیه

  دنیای اقتصاد: روز گذشته در صفحه بازرگانی خبری با عنوان «صدرنشینی محک در میان سازمان‌های مردم نهاد» درج شده بود که امتیاز این موسسه به اشتباه چرخیده بود. امتیاز موسسه محک در هشتمین دوره ممیزی شرکت بازرسی بین‌المللی (SGS) ۹۷/۵ درصد است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر