آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۰۷

 • جنگ تجاری به دور سوم رسید

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که انتظار می‌رفت نشست مقامات چین و آمریکا به صلح تجاری منجر شود، این مذاکرات بدون هیچ توافقی پایان یافت و ترامپ دستور داد تعرفه‌های جدیدی بر واردات کالاهای چینی اعمال شود. ابتدا وضع تعرفه‌ها بر پنل‌های خورشیدی و ماشین‌های لباسشویی و سپس بر واردات فولاد و آلومینیوم، به ترتیب نخستین و دومین حملات آمریکا به چین بودند. وضع تعرفه بر ۵۰ میلیارد دلار کالای چینی، مرحله سوم این نبرد بود که ابتدا ۳۴ میلیارد دلار از آن اجرایی شد و فاز نهایی این مرحله روز پنج‌شنبه شکل اجرایی به خود گرفت.
 • آخرین وضعیت فعالیت ایرلاین‌های اروپایی در ایران

  دنیای اقتصاد: اخیرا برخی شرکت‌های هواپیمایی که در مسیر ایران و اروپا فعال بودند، در مورد ادامه فعالیت‌های خود در ایران، اعلام موضع کرده‌اند. به گزارش رویترز، روز پنج‌شنبه شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز انگلستان، شرکت فرانسوی ایرفرانس و شرکت هلندی کی‌ال‌ام اعلام کردند که فعالیت و پروازهای خود را در ایران به دلیل تاثیر نداشتن صرفه و توجیه اقتصادی متوقف کرده و به حالت تعلیق در خواهند آورد.
 • ارزیابی فدراسیون واردات از ضوابط جدید تامین ارز

  دنیای اقتصاد: شرایط و ضوابط جدید تامین ارز جهت گشایش اعتبار اسنادی، ثبت برات اسنادی و انجام حواله ارزی به منظور واردات کالا و خدمات به کشور اعلام شد. بانک مرکزی پیرو دستور دولت، دستورالعملی را درخصوص تامین ارز جهت گشایش اعتبار اسنادی، ثبت برات اسنادی و انجام حواله ارزی به منظور واردات کالا و خدمات به کشور اعلام کرد که برخی از واردکنندگان در این خصوص مشکلات و ابهاماتی را مطرح می‌کنند.
 • هلدینگ‌های اقتصادی موتور محرک بنگاه‌های کوچک

  دنیای اقتصاد: هلدینگ‌های اقتصادی در دنیا جایگاه ویژه‌ای در توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط و همین‌طور اقتصاد ملی دارند. این هلدینگ‌ها می‌‌توانند به‌عنوان حلقه اتصال میان فعالان بخش‌خصوصی عمل کنند و با ارائه برنامه‌های توسعه‌محور، ارتباطی دو سویه با بخش دولتی، به منظور رسیدن به اهداف کلان اقتصادی برقرار می‌کنند. تشکیل انجمن هلدینگ‌ها در ایران نیز گامی به جلو برای تقویت بخش‌خصوصی از سوی کارشناسان عنوان می‌شود. به گفته کارشناسان در دوره اجرای جدید تحریم‌ها، توسعه فعالیت انجمن هلدینگ‌ها در بهبود عملکرد بنگاه‌های کوچک و متوسط تاثیرگذار است و از سوی دیگر می‌تواند خصوصی‌سازی را در کشور نهادینه کند. بر این اساس«انجمن هلدینگ‌های ایران» با همکاری اتاق بازرگانی ایران و با هدف ایجاد فرهنگ و گفتمان تاسیس هلدینگ، هم‌افزایی و بالا بردن قدرت چانه‌زنی در سطح جامعه اقتصادی کشور با حضور ۴۵ هلدینگ در سطح ملی تشکیل شد.
 • معافیت کالاهای اساسی از پرداخت مالیات علی‌الحساب

  دنیای اقتصاد: سازمان امورمالیاتی در نشست اعضای کمیته ماده ۱۲ اعلام کرد که واردکنندگان کالاهای اساسی از پرداخت ۴ درصد مالیات علی‌الحساب معاف شده‌اند. شصت و‌سومین نشست اعضای کمیته ماده ۱۲ به بررسی اعتراض فعالان اقتصادی نسبت به نحوه تخصیص بودجه خرید برق تجدیدپذیر، از طرف سازمان برنامه‌وبودجه به سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) و مشکلات ناشی از ابلاغیه وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد شیوه تاسیس و راه‌اندازی شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شهرهای مختلف و ادامه فعالیت آنها، اختصاص پیدا کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر