آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۰۶

 • توپ بوروکراسی در زمین تجارت

  دنیای اقتصاد: بار دیگر توپ بوروکراسی‌های پیچیده اداری در زمین بخش‌خصوصی افتاد. فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی کند شد و اتاق بازرگانی تهران هم دلایل این اتفاق را اصلاحات جدید برای صدور و تمدید کارت بازرگانی دانست و به تشریح بخشی از مشکلاتی که در روند مذکور ایجاد شده، پرداخت.
 • پیچ و خم واردات با یک بند ارزی

  دنیای اقتصاد: جمعی از تجار و واردکنندگان با طرح شکوائیه‌ای به دیوان عدالت اداری، نسبت به اجرای بند ۵ بسته ارزی، مبنی بر پرداخت مابه‌التفاوت ارزی برای ترخیص کالاها از گمرکات اعتراض کردند. تجار معتقدند اجرای این بند قانونی هزینه‌های سنگینی را به اقتصاد کشور تحمیل می‌کند و در صورت تداوم این روند، به‌دلیل مسدود شدن کالاها درگمرکات، باید درآینده‌ نزدیک، منتظر گرانی فزاینده کالاها در بازار باشیم. در این راستا مطالبه اصلی بازرگانان از دیوان عدالت اداری، لغو کامل این بند قانونی است، چرا که به گفته آنها ادامه این روند به ضرر تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان خواهد بود.
 • فساد اداری در دوره تحریم رصد و پیگیری می‌شود

  دنیای اقتصاد: در نشست ماهانه کمیسیون رقابت، خصوصی‌سازی و سلامت اداری اتاق ایران، تصمیم گرفته شد بررسی فساد اداری و اثرگذاری فضای تحریم‌ها بر ایجاد فرصت‌های فساد در فضای اداری کشور، در اولویت قرار گیرد چراکه فعلا رسالت‌های قبلی این کمیسیون چالش اصلی بخش‌خصوصی نیست.
 • خلق فرصت از دل تهدید

  مرضیه ناظم زاده دکترای اقتصاد حمل و نقل
  تصمیم دولت آمریکا برای خروج از برجام در ۱۸ اردیبهشت‌ به تحریم‌های بنادر و کشتیرانی، نفت و پتروشیمی، سوئیفت و بیمه از جانب آمریکا تا ۱۳ آبان خواهد انجامید.
 • آغاز تولید سه داروی نوترکیب در بازار دارویی کشور

  گروه بنگاه‌ها: طرح تولید سه داروی نوترکیب شرکت هامر نوین که در زمینه تولید داروهای پیشرفته نوترکیب فعال است، در بازار دارویی کشور آغاز شد. به گزارش روابط‌عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، تولید سه داروی نو ترکیب شرکت هامر نوین، با مشارکت ۵/ ۲۴۲ میلیارد ریالی صندوق نوآوری و شکوفایی در فاز اول و مبلغ ۲ میلیون یورو در فاز دوم صورت خواهد گرفت.
 • تهران میزبان بزرگ‌ترین نمایشگاه فرش دستباف جهان

  گروه بنگاه‌ها: بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران از ۳ تا ۹ شهریور ماه، با حضور و مشارکت صدها شرکت و واحد تولیدی مناطق مختلف کشور، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
 • ضرورت راه‌اندازی مرکز پایش ضدتحریمی

  پایگاه خبری اتاق ایران: در نشست ماهانه کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران، دو موضوع تحریم‌های جدید آمریکا و بسته جدید ارزی دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این کمیسیون ضمن ارائه پیشنهاد‌هایی برای اصلاح بسته ارزی جدید دولت، درخواست شد که اتاق ایران مرکز پایش موضوعات مرتبط با تحریم را با هدف کمک به فعالان اقتصادی تشکیل دهد. رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران در این نشست، گفت: یکی از مواردی که به ‌تفصیل موردبررسی قرار گرفته، اجرای تحریم‌های ۹۰ روزه آمریکا و نزدیک بودن تحریم‌های ۱۸۰ روزه آمریکا است.
 • درگذشت پدر تجارت چای

  دنیای اقتصاد: پدر تجارت چای ایران درگذشت. مهدی حریری یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان و تجار چای کشور بود و معروف است که استعداد بسیار زیادی در تست و تشخیص کیفیت چای داشت؛ توانایی که در پیشرفت او در تجارت چای نقشی کلیدی داشت.
 • گرانی ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت شیشه

  ایسنا: رئیس اتحادیه شیشه و آینه معتقد است با وجود افزایش قیمت رنگ کوره، هزینه حمل‌ونقل و دستمزد کارگر طی یک‌سال گذشته، قیمت تمام‌شده شیشه و آینه ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد داشته است. محمدعلی قنبری اظهار کرد: در شرایط فعلی تولید شیشه و آینه با مشکل خاصی همراه نیست و شرایط مناسب تولید به‌واسطه وجود ۹۰ درصد مواد اولیه در داخل کشور است. وی ادامه داد: حجم قابل‌توجهی از تولیدات شیشه و آینه کشور معطوف به شیشه‌های ساختمانی است که در یک‌سال اخیر روند تولید مناسب ارزیابی شده و تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد برای قیمت شیشه‌های ساختمانی افزایش رخ داده است. وی با بیان اینکه میزان تولید بر نیاز پیشی گرفته است، ادامه داد: قیمت مواد رنگ شیشه کوره در چند وقت اخیر اندکی رشد داشته و در کنار آن رشد هزینه حمل‌ونقل و حقوق کارگر بر قیمت نهایی محصولات تاثیرگذار بوده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر