آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۳۹۳

 • سیگنال اروپایی به نفع برجام

  دنیای اقتصاد: فرصت ۹۰روزه وزارت خزانه‌داری آمریکا برای قطع همکاری شرکت‌ها با ایران در حالی به اتمام رسید که شرکت هواپیماسازی «ای‌تی‌آر» پنج فروند هواپیمای جدید را به ایران تحویل داد. همراه این هواپیماها، پنج میلیون یورو قطعات یدکی «ای‌تی‌آر» ساخت آمریکا و اروپا نیز وارد کشور شد که باعث اطمینان برای بهره‌برداری از هواپیماهای جدید می‌شود. عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی ورود این هواپیماها را سیگنالی مثبت از اتحادیه اروپا برای پایبندی به برجام ارزیابی می‌کند.
 • شریعتمداری: دنبال تعزیراتی کردن بازار نیستیم

  خبرگزاری فارس: وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه دولت به‌دنبال تعزیراتی کردن بازار تولید و توزیع نیست، گفت: بی‌ثباتی موجود در بازار ارز درحال رفع شدن است.
 • هجوم برای دریافت کارت بازرگانی

  خبرگزاری تسنیم: رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: با توجه به سیاست‌های ارزی جدید، اقبال به دریافت کارت بازرگانی بسیار زیاد شد و این هجوم ناشی از تلاش برای دریافت ارز دولتی بود، در نتیجه اتاق تهران خود تصمیم گرفت تا کار پایش مجدد را آغاز کند.
 • همکاری ایران و کانادا در زمینه مواد غذایی و کشاورزی

  دنیای اقتصاد: تاسیس اتاق نفتا، سرمایه‌گذاری مشترک در صنایع مواد غذایی و کشاورزی، تاسیس دفتری مشترک با هدف تسهیل حضور فعالان تجاری در نمایشگاه‌های کانادا از جمله مهم‌ترین پیشنهادهایی بود که در «نشست آمریکا» در حضور مشاور وزیر امور خارجه مطرح شد. به گزارش پایگاه خبری اتاق بازرگانی ایران، هفته گذشته همایش مشترک سفرا و روسای دفاتر نمایندگی ایران در کشورهای خارجی با فعالان بخش‌خصوصی سراسر کشور برگزار شد.

بیشتر