آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۳۸۹

 • ایران در جمع «غول‌های صادرکننده» جهان

  دنیای اقتصاد: سازمان تجارت جهانی (WTO) جدیدترین گزارش آماری خود را تحت عنوان «مرور آماری تجارت جهان ۲۰۱۸» منتشر کرد که در آن آمارهای روند تجارت کشورهای جهان تا سال ۲۰۱۷ ارائه شده است. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه دنیای اقتصاد براساس آمارهای این گزارش در سال ۲۰۱۷ چین بزرگ‌ترین صادرکننده کالای جهان بود. صادرات کالای چین با رشد ۸ درصدی نسبت به سال پیش از آن، به حجم ۲۲۶۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ رسید، حجمی که بیانگر سهم ۸/ ۱۲ درصدی از کل صادرات کالای جهانی است.
 • جزئیات کارنامه بهاره تجارت

  دنیای‌اقتصاد: آمارهای تکمیلی تجارت خارجی از سه ماه منتهی به خرداد که با تاخیر از سوی سازمان توسعه تجارت اعلام شده نشان می‌دهد کالاهای واسطه‌ای در سرلیست واردات قرار گرفته‌اند و سهمی حدود ۵۹ درصدی را از آن خود کرده‌اند.
 • تهران میزبان نمایشگاه و جشنواره بین‌المللی قهوه

  گروه بنگاه‌ها: نمایشگاه و جشنواره بین‌المللی قهوه ایران با حضور و مشارکت شرکت‌های معتبر، مدیران و نمایندگان اصلی برندهای مطرح داخلی و بین‌المللی و همچنین ده‌ها شرکت تولیدی و خدماتی داخلی و خارجی از ۲۸ تا ۳۱ مردادماه در بوستان گفت‌وگو برگزار خواهد شد.
 • دولت بخش حمل‌ونقل دریایی خصوصی را تقویت کند

  گروه بنگاه‌ها: انجمن کشتیرانی و صنایع وابسته معتقد است با وجود اینکه تحریم‌های جدید آمریکا علیه اقتصاد ایران پشتوانه بین‌المللی ندارد، اما چون معاملات با ایرانیان را هدف گرفته (ونه شرکت‌ها) می تواند تهدیدی جدی محسوب شود.
 • دستورالعمل جدید گمرک برای کارت بازرگانی

  دنیای اقتصاد: دستورالعمل جدید استفاده از کارت بازرگانی به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده است. گمرک ایران در این ابلاغیه به مدیران‌کل و مدیران گمرکات اعلام کرده است که در راستای اجرای مصوبه و به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، در صورت اظهار کالا بیش از سقف تعیین شده، باید مراتب هر مورد به مرکز واردات و امور مناطق ویژه و آزاد اعلام شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر