شماره روزنامه ۴۵۸۷
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۳۸۵

  • عقب‌نشینی مصلحتی ترامپ

    دنیای اقتصاد: پس از نشست روز چهارشنبه، آمریکا و اتحادیه اروپا در «جنگ‌تجاری» اعلام آتش‌بس کردند. دو طرف توافق کردند برای حذف موانع تجاری میان دوسوی اقیانوس اطلس و اصلاح «سازمان تجارت جهانی» با هم همکاری کنند. در این باره روزنامه آمریکایی «وال‌استریت‌ژورنال» در گزارشی به نقل از یکی از افراد حاضر در جلسه مدعی شده است؛ دونالد ترامپ برای جلوگیری از «جنگ‌تجاری» امتیازاتی از اتحادیه اروپا گرفته است.
  • ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در آستانه تحریم‌ها

    دنیای اقتصاد: مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی تامین و توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد بیش از ۱۰ میلیارد دلار بر‌ای تامین کالا‌های اساسی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است و از سوی دیگر برای مقابله با شروع تحریم‌ها، ۷ میلیون تن کالا ذخیره شده است و کسری نیاز بازار از طریق واردات قابل تامین است.
  • حمایت از حقوق مالکیت برای جذب سرمایه‌ خارجی

    دنیای اقتصاد: در بیست و نهمین نشست کمیسیون حمایت قضایی و مالکیت فکری اتاق بازرگانی ایران، مباحثی از جمله تشکیل شورای سیاست‌گذاری مالکیت فکری و رسیدگی قضایی به ممنوع‌الخروجی فعالان اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین اعضای این کمیسیون بر اهمیت حضور بخش‌خصوصی در سازمان جهانی مالکیت فکری و لزوم پیگیری این موضوع تاکید کردند. به گفته کارشناسان، حمایت از حقوق مالکیت فکری، اطمینان برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی را بیشتر می‌کند.

بیشتر