آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۳۷۲

 • «جنگ‌تجاری» در راند دوم

  دنیای اقتصاد: به‌دنبال تشدید جنگ‌تجاری، دونالد ترامپ تهدیدات تعرفه‌ای جدیدی را علیه واردات کالاهای چینی مطرح کرد. اواخر روز سه‌شنبه، دولت آمریکا با انتشار فهرستی مشتمل بر هزاران کالای تولید چین، تهدید کرد تعرفه‌ای ۱۰ درصدی بر واردات این کالاها که ارزشی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد دلار دارند، اعمال خواهد کرد. به گفته مقامات آمریکا، احتمالا افزایش تعرفه‌ واردات این فهرست که شامل ۶ هزار کالای چینی است، اواخر ماه آینده میلادی اجرایی می‌شود.
 • دردسر دلار ۴۲۰۰ برای تولید

  دنیای اقتصاد: صف تقاضای ارزی برای واردات مواد اولیه تولید در حالی در سامانه «نیما» طولانی شده که برخی فعالان اقتصادی خواستار جانمایی گروه دوم کالاهای وارداتی در بازار دوم ارز هستند. ارزیابی‌ها حکایت از آن دارد که با گذشت حدود سه‌ماه از ثبت سفارش کالاها بعد از اجرای سیاست‌های جدید ارزی، هنوز درخواست برخی تولیدکنندگان به دلیل اولویت‌بندی در تخصیص ارز پاسخ داده نشده است.
 • ۱۰ هزار تن کاغذ وارد کشور می‌شود

  خبر آنلاین: همزمان با ورود ۶ هزار تن کاغذ به کشور، با پروفرماهای مربوط به کاغذ مورد نیاز روزنامه جام‌جم به میزان ۳۵۰۰ تن و روزنامه خراسان به میزان ۴۰۰ تن موافقت شد.
 • دولت نصف ارز شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی را می‌پردازد

  ایرنا: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت ۵۰ درصد ارز موردنیاز شرکت‌ها برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی را تقبل می‌کند. حسین اسفهبدی با اعلام این خبر افزود: شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران نیمی از ارز موردنیاز شرکت‌ها برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی را بعنوان مشوق جدید پرداخت می‌کند.
 • موفقیت یک فروشگاه زنجیره‌ای

  گروه بنگاه‌ها: جایزه ملی مسوولیت اجتماعی (CSR) به شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای همواره تخفیف افق‌کوروش تعلق گرفت. به گزارش روابط‌عمومی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق‌کوروش، تندیس و اعتبارنامه جایزه ملی مسوولیت اجتماعی به جهت اهتمام در ایفای نقش مسوولیت اجتماعی، دفاع از میراث‌فرهنگی کشور و حمایت از فرهنگ و هنر ایران از سوی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش اهدا شد. بر اساس این گزارش، در نخستین آیین رونمایی از ثبت ملی مکتب نستعلیق میرعماد الحسنی که با حضور علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایران برگزار شد، کیا پارسا مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مورد تجلیل قرار گرفت.
 • اصلاح قوانین به نفع تجار خوشنام

  دنیای اقتصاد: موضوع اصلاح آیین‌نامه صدور کارت‌های بازرگانی طی یک هفته اخیر در دستور کار قرار گرفته است و در این راستا وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در ابلاغیه‌ای، اصلاحاتی را برای نحوه صدور و تمدید این کارت‌ها برای فعالان اقتصادی صادر کرد اما با این وجود همچنان ابهاماتی در زمینه آیین‌نامه جدید صدور کارت‌های بازرگانی وجود دارد و برخی کارشناسان و مسوولان مرتبط با این حوزه معتقدند که اصلاحات اعلام شده گرهی از مشکلات کارت‌های بازرگانی باز نمی‌کند و مشکلات قبلی را تشدید خواهد کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر