آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۳۴۷

  • طبقه‌بندی رسیدگی به دعاوی تجار

    دنیای اقتصاد: شعب رسیدگی به اختلافات بخش‌خصوصی در نامه رئیس‌کـل دادگسـتری اسـتان تهران به رئیس اتاق تهران معرفی شدند. این شعب در سه بخش فعال هستند. نخست؛ رسیدگی به اختلافات بین بخش‌خصوصی و دستگاه‌های اجرایی، ‌دوم؛ رسیدگی به جرائم مرتبط با فعالیت‌های تجاری و سوم؛ شورای حل اختلاف ویژه اصناف، بازاریان و بازرگانان. اگرچه براساس ماده ۲۹ قانون بهبود مستمر فضای کسب‌وکار، قوه قضائیه و دولت باید اقدامات قانونی لازم را برای تنظیم آیین دادرسی تجاری و تشکیل دادگاه‌های تجاری به عمل آورند، اما با گذشت حدود ۶ سال از تصویب این قانون هنوز در این باره اقدامی انجام نشده است.
  • مشتریان کالاهای ایرانی

    دنیای اقتصاد: آمارهای ارائه شده از سوی گمرک در دو ماه نخست امسال ۱۰۰ کشور عمده مقصد صادراتی ایران را معرفی کرده است.‌ ارزیابی رتبه‌بندی کشور‌های مختلف دنیا نشان می‌دهد که بازاریابی ایران برای صادرات کالاهای خود در کشور‌های منطقه و آسیایی موفق‌تر بوده است؛ به‌طوری که ۱۰ کشور اول این لیست به ترتیب چین، امارات‌متحده‌عربی، عراق، افغانستان، هند، کره‌جنوبی، ترکیه، پاکستان، اندونزی و تایلند هستند که بیشترین رشد مربوط به اندونزی است.
  • جنوب غربی روسیه فرصت مناسب برای بازرگانان ایران

    گروه بنگاه‌ها: رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه از کراسنودار واقع در جنوب غربی روسیه به‌عنوان یکی از مناطق پرپتانسیل در تجارت با این کشور نام برد که می‌تواند مقصد جدیدی برای تجار و بازرگانان ایرانی باشد. هادی تیزهوش‌تابان در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد»، افزود: در سال‌های گذشته بندر آستراخان به‌عنوان نقطه ثقل تجاری جمهوری اسلامی ایران با فدراتیو روسیه و صدور کالای ایرانی از این بندر به سایر نقاط این کشور مطرح بوده، اما با بررسی‌های انجام شده، کراسنودار واقع در جنوب غرب این کشور نیز می‌تواند به‌عنوان مقصد بعدی تجارت ایرانیان با روس‌ها مطرح باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر