آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۳۳۷

 • بازندگان تجاری تحریم‌ها

  دنیای اقتصاد: قدرت اثرگذاری تحریم‌های ضد‌ایرانی آمریکا چنان دچار افول شده است که این روزها خود آمریکایی‌ها نیز به این موضوع اذعان دارند که استفاده از ابزار تحریم، محدود و شکننده است. در گزارشی که رسانه آمریکایی «بلومبرگ» به‌تازگی منتشر کرده، مشخص شده است که بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ تحریم‌های آمریکا هزینه‌ای بیش از ۷۷ میلیارد دلار برای تجارت جهانی به همراه داشته است. آلمان با ۶۷/ ۷ میلیارد دلار ضرر، بزرگ‌ترین بازنده و البته ترکیه با سود ۵۹/ ۶ میلیارد دلاری بزرگ‌ترین برنده تحریم‌های آمریکا علیه ایران بوده است.
 • دو سناریوی گرانی پوشاک وارداتی

  دنیای‌اقتصاد: همزمان با شروع سال جدید بازار پوشاک وارداتی دستخوش تغییر و تحولاتی شده است و قیمت پوشاک وارداتی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده است. جالب اینجاست که این افزایش قیمت عمدتا بعد از تک نرخی شدن دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومانی در فروردین ماه اتفاق افتاده است.
 • انتقاد از جایگاه شرکت‌های خدمات مهندسی در پروژه‌ها

  گروه بنگاه‌ها: سرمایه‌گذاری که فراتر از دیدگاه‌های سنتی، با رویکردی حرفه‌ای و تخصصی در جهت تامین منافع دراز مدت خود به پروژه نگاه می‌کند، می‌تواند با سرمایه‌گذاری مناسب در بخش مهندسی، سبب تسریع روند پروژه و نیز دستیابی به کیفیت و سودآوری بیشتر شود. بابک بهبودی مدیرعامل شرکت مدیریت و مهندسی ساخت داتام، با اعلام این مطلب به «دنیای اقتصاد»، افزود: به‌طور حتم سرمایه‌گذاری که در راس هرم پروژه قرار دارد و در بسیاری از مراحل پروژه، تصمیم‌گیرنده نهایی است، نقش تعیین‌کننده و بسزایی در سیاست‌گذاری پروژه و در نتیجه موفقیت یا عدم موفقیت آن خواهد داشت.
 • مهم‌ترین مولفه‌های بهبود محیط کسب‌وکار

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی به تشریح ضرورت‌های بهبود کسب‌وکار پرداخت و تصریح کرد: حمایت از صادرات و رقابت‌پذیری تولید از مهم‌ترین مولفه‌ها در این زمینه است. محمد صمدی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی گفت: بهبود محیط کسب‌وکار در توانمند‌سازی مردم در برابر فقر و بیکاری در این نشست نیز نقش موثری دارد.

بیشتر