آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۳۲۸

 • منشأ نارسایی دیپلماسی اقتصادی

  دنیای اقتصاد: دیپلماسی اقتصادی یکی از ابزارهای نوین، کارآمد و قدرتمند دولت‌ها برای کنش در فضای بین‌المللی و دستیابی به موقعیت بهتر در اقتصاد جهانی است. اما در ایران خلأ وجود آن به‌شدت احساس می‌شود. در این گزارش که توسط مرکز تحقیقات و بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی ایران تهیه شده، به سه نارسایی در دیپلماسی اقتصادی اشاره شده است.
 • وضعیت سه قرارداد خرید هواپیما

  دنیای اقتصاد: مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور قراردادهای بین‌المللی آخرین وضعیت قراردادهای خرید هواپیما از سه شرکت بزرگ را اعلام کرد. اصغر فخریه کاشان با اعلام خبر موافقت «ای‌تی‌آر» برای تحویل هواپیما به ایران پیش از آغاز مجدد تحریم‌ها، گفت: با شرکت‌های ایرباس و بوئینگ نیز مذاکراتی صورت گرفته و انتظار می‌رود این شرکت‌ها مواضع خود را در هفته جاری بیان کنند.
 • چالش یک تصمیم برای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

  جعفر کریمی کارشناس امور گمرکی و مناطق ویژه اقتصادی
  هیات وزیران بر خلاف اصل ۱۱ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر اثر یک اشتباهی، مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی را با تصویب نامه‌ای متناقض با مفهوم آزادی مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد، در عمل دچار آسیبی کرد که تعطیلی فعالیت‌های تولیدی و تجاری در این مناطق، حداقل تاثیر آن است. هیات وزیران دولت با صدور تصویب‌نامه شماره ۴۳۵۳/ ت ۵۵۳۰۰ه مورخ ۲۲/ ۲/ ۹۷ که متعاقب آن بانک مرکزی نیز با صدور بخشنامه‌ای جدید پیگیر اجرایی شدن آن شده است، کلا فعالیت‌های اقتصادی مناطق ویژه را با چالشی بزرگ مواجه کرده است که آثار و عواقب آن از هم اکنون دردسرساز شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر