آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۳۱۸

 • رقیب دوبی در غرب تهران

  دنیای اقتصاد: بازار بزرگ ایران علاوه بر کارکرد تجاری، اهداف بزرگی در حوزه مذهبی، رفاهی، گردشگری و تفریحی را دنبال می‌کند. همین وجوه موجب تمایز این بازار از انواع مشابه در منطقه و جهان می‌شود.
 • تناقض سیاست‌های تنظیم بازار با واگذاری تصدی‌ها به بخش غیردولتی

  محمود بازاری کارشناس اقتصادی
  سال‌های متمادی از اجرای سیاست‌های تنظیم بازار، پرداخت یارانه ارزی به واردات کالاهای اساسی و کنترل‌ قیمت عرضه محصولات توسط دولت می‌گذرد و مکررا پس از ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ و ایجاد بسترهای قانونی برای واگذاری امور تصدی‌گری این حوزه به بخش ذی‌صلاح غیردولتی، در دولت‌های مختلف تلاش شده است تا از نقش اجرایی و تصدی‌گری دولت در عرصه تامین و توزیع کالاهای اساسی کاسته شود، لیکن این امر بازهم محقق نشده است.
 • واردات تخم‌مرغ متوقف شد

  ایرنا: دوبیرکل کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار از کاهش قیمت تخم‌مرغ از خردادماه امسال خبرداد و گفت: نیاز کشور به‌ویژه در ماه مبارک رمضان از محل تولیدات داخلی تامین بوده و واردات آن متوقف شده است. سید فرزاد طلاکش درباره وضعیت تولید تخم مرغ کشور و عرضه آن در ماه مبارک رمضان افزود: با توجه به تشدید آنفلوآنزای فوق حادپرندگان در اواخر سال گذشته و درگیری واحدهای مرغ تخم‌گذار مادر، قیمت تخم مرغ به دلیل عدم توازن در توزیع در استان‌های بزرگ همچون تهران افزایش یافت در حالی که در بحران بیماری آنفلوآنزای مرغی نیز در خرده‌فروشی‌ها تخم مرغ تولید داخل عرضه می‌شد و در همان زمان نیز نیازی به واردات نداشتیم. به گفته وی، تنها آن بخش از تولیدات تخم‌مرغ کاهش یافت که برای افزایش سرانه مصرف و صادرات در نظر گرفته شده بود. وی براین باور است اگر در اواخر سال گذشته با مدیریت تولید، تخم مرغ استان‌هایی همچون خراسان رضوی، اصفهان، یزد و فارس را به بازار تهران سوق می‌دادیم، هیچ شوک قیمتی در این زمینه رخ نمی‌داد.
 • افزایش ۸۶ درصدی صادرات از گمرکات گیلان

  ایسنا: ناظرگمرکات گیلان از افزایش ۸۶درصدی صادرات و ۱۲۶درصدی واردات از لحاظ ارزش دلاری از گمرکات گیلان خبر داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر