آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۳۱۵

 • پنج گره ارزی فعالان اقتصادی

  دنیای اقتصاد: فعالان اقتصادی در جلسه‌ای با حضور رئیس‌جمهور از پنج گره ارزی پس‌از سیاست‌های جدید دولت سخن گفتند. نرخ‌گذاری خوراک صنایع بالادستی در بورس بالاتر از نرخ ۴۲۰۰ تومان، مشکلات فروش ارز پتروشیمی‌ها، محدودیت در صدور حواله برای خدمات فنی و مهندسی، چالش‌ فعالان معدنی در تسویه‌حساب‌های خارجی و مساله تخصیص سریع ارز به واردکنندگان، دغدغه‌های مطرح‌شده در این نشست بود. به دنبال این سخنان روحانی به تیم اقتصادی دستور داد سازوکار ایجاد اوراق سلف ارزی (پیش‌خرید ارز صادراتی) وکاهش هزینه صدور حواله ارزی، بررسی و اجرایی شود.
 • خلف وعده «بوئینگ»

  دنیای اقتصاد: مقامات ارشد بوئینگ در موضع‌گیری جدید از تعویق تحویل اولین سری هواپیماهای سفارشی به ایران خبر دادند. گفته می‌شود موعد تحویل هواپیماهای ۷۷۷ به ایران از سال‌جاری میلادی به سال ۲۰۱۹ موکول شده است. این دومین بار است که تحویل هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ خبرساز می‌شود. سال گذشته نیز مقامات بوئینگ با انصراف شرکت «ترکیش ایرلاینز» از خرید هواپیمای ۷۷۷، اعلام کردند که با توجه به قرارداد منعقده با ایران، می‌توانند این مدل هواپیما را که در سبد خرید ایران هم موجود است، به ایران ایر تحویل دهند.
 • مراقب حفظ اعتبار تجار ایرانی باشید

  فرهاد آگاهی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران
  به‌طور کلی اعتماد و اعتبار تجاری، مقوله‌ای است که در طول سالیان همکاری، به مرور میان طرفین تجاری شکل می‌گیرد و رفته‌رفته با افزایش شناخت طرفین از یکدیگر و میزان پایبندی ایشان نسبت به تعهدات مالی و غیرمالی، تقویت و توسعه پیدا می‌کند تا اینکه با گذشت زمان، تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین دارایی‌ها و سرمایه‌های یک بنگاه اقتصادی می‌شود.
 • ارجاع اختلافات تجاری به مرکز داوری اتاق ایران

  دنیای اقتصاد: سازمان توسعه تجارت و مرکز داوری اتاق ایران برای حل اختلافات احتمالی فعالان تجاری و اقتصادی ایران تفاهم‌نامه‌ای امضا کردند که این اختلافات به مرکز داوری اتاق ایران ارجاع شود. این تفاهم‌نامه می‌تواند به رسیدگی تخصصی و نظام‌مند اختلافات در حوزه دعوی تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر کمک کرده و جایگاه داوری را در حل‌وفصل این قبیل اختلافات تقویت کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر