آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۳۰۵

 • مجلس طرح ارزی می‌دهد

  دنیای اقتصاد: اولین نشست پارلمان بخش‌خصوصی در سال۹۷ به ارزیابی دوموضوع روز «دستورالعمل‌های جدید مدیریت بازار ارز» و «حمایت از کالای ایرانی» اختصاص داشت. بررسی سازوکار ساماندهی و مدیریت بازار ارز که پیش از این نیز در دستور کار فعالان بخش‌خصوصی تهرانی قرار گرفته بود، روز گذشته با انتقادها و طرح دیدگاه‌‌‌هایی از سوی متولیان دولتی و خصوصی کشور همراه بود.
 • بررسی تشکیل کمیته دائمی ارز در اتاق ایران

  دنیای اقتصاد: نخستین نشست روسای اتاق‌های سراسر کشور در سال جدید به موضوع ارز اختصاص پیدا کرد. بخشنامه‌های اخیر بانک مرکزی در مورد ارز، انتقاداتی را در پی داشت که در این نشست مطرح شد. کیوان کاشفی، عضو هیات‌رئیسه اتاق ایران علاوه بر بیان نکاتی در مورد ارز به نام‌گذاری سال ۹۷ اشاره و تصریح کرد: آنچه در سیاست‌های اخیر دیده می‌شود، حمایت جدی از تولید و مصرف داخلی است. هرچند این موضوع زیرساخت‌هایی را می‌طلبد که لازم است از همین اول مورد توجه قرار گیرد.
 • معارفه مدیرعامل جدید سازمان مدیریت صنعتی

  دنیای اقتصاد: رئیس هیات‌عامل ایدرو در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل قبلی و جدید سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد: سازمانی که مروج علم مدیریت است باید ارتباطات و تعاملات بین‌المللی خود را گسترش دهد.
 • کالاها و مقاصد برتر تجاری سال ۹۶

  دنیای اقتصاد: ۱۰۰ مقصد عمده صدور کالاهای ایرانی معرفی شدند. این ۱۰۰ مقصد ۹/ ۹۹ درصد از وزن و ۸/ ۹۹ درصد ارزش صادرات ایران در سال ۹۶ را به خود اختصاص داده‌اند. ارزش صادرات به این کشورها در مدت زمان مذکور معادل ۴۶ میلیارد و ۸۴۵ میلیون دلار بوده که نسبت به سال ۹۵ با رشد حدود ۷ درصدی روبه‌رو شده است.

بیشتر