آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۳۰۴

 • چشم‌انداز دوساله تجارت جهان

  نیما صبوری
  دنیای اقتصاد: «سازمان تجارت‌ جهانی» (WTO) جدیدترین گزارش خود را در رابطه با وضعیت تجارت در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد. براساس این گزارش انتظار می‌رود در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ رشد تجارت کالای جهان همچنان قدرتمند باقی بماند. در سال ۲۰۱۷ رشد تجارت به بالاترین مقدار ۶ سال اخیر خود رسید. البته ادامه‌دار بودن رشد تجارت در سال‌های آینده به رشد اقتصادی جهان و سیاست‌های پولی، مالی و به‌خصوص تجاری دولت‌ها وابسته است.
 • ابلاغ تصمیم‌های جدید ارزی

  دنیای اقتصاد: بانک مرکزی در دو تصمیم جداگانه چگونگی تامین ارز برای اشخاص حقیقی و حقوقی را اعلام کرد. براساس اطلاعیه‌ای که از سوی این نهاد منتشر شده افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند ذیل فهرست خدمات ارز موردنیاز خود را تهیه کنند. به نظر می‌رسد در اطلاعیه جدید تلاش شده جاماندگان از فهرست دریافت ارز تکمیل شود. همچنین روز گذشته چگونگی تامین و انتقال درآمدهای ریالی شرکت‌های هواپیمایی خارجی پس از تبدیل به ارز اعلام شد. در این بخشنامه نیز در ۷ بند به تعیین تکلیف این موضوع پرداخته شده است.
 • تشدید رقابت سرمایه‌گذاری در چابهار

  گروه بنگاه‌ها: نشست مشترک اعضای هیات‌مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان با رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل و معاونان منطقه آزادچابهار برگزار شد. عبدالرحیم کردی در این نشست با تشریح ظرفیت‌ها، مزیت‌ها، طرح‌ها و پروژه‌های در دست اجرا در منطقه آزاد چابهار به سرعت توسعه این منطقه در بخش‌های مختلف تاکید کرد و گفت: سرعت اتفاقات در این منطقه در سال‌های اخیر آنقدر شدت گرفته است که اگر کسی در سرمایه‌گذاری موردنظر خود تعلل کند، سرمایه‌گذاران دیگر فرصت‌ها را در این منطقه گرفته و شروع به‌کار خواهند کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر