آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۸ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۹۸

 • تکـرار رکـود بـزرگ؟

  دنیای اقتصاد: پنج‌شنبه هفته گذشته دونالدترامپ در جدیدترین اقدام خود در دوئل تعرفه‌ای با چین، پیشنهاد افزایش تعرفه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار از واردات کالاهای چینی را به نماینده تجاری آمریکا ارائه کرد. در بیانیه روز پنج‌شنبه ترامپ آمده است که تعرفه‌های جدید به دنبال اقدام تلافی‌جویانه ناعادلانه دولت چین در نظر گرفته شده است.
 • سرمایه در گردش، مشکل ۷۰درصد بنگاه‌های تولید

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مشکل ۷۰ درصد بنگاه‌های تولیدی و صنعتی، سرمایه در گردش است، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد قریب به ۷۰ درصد مشکلات واحدها به سرمایه در گردش و ثابت مربوط بود که باید مرتفع شود و ۳۰ درصد مربوط به سایر مشکلات نظیر اصلاح ساختار مالی و نیروی انسانی و تکنولوژیک یا اختلاف مالکیتی است.
 • چشم‌انداز تبادل انرژی ایران و ترکمنستان

  دنیای اقتصاد: در نشست مشترک وزرای نیرو ایران و انرژی ترکمنستان بر لزوم همکاری مستمر و پایدار دو طرف در حوزه تبادل انرژی و آب و تشکیل کمیته همکاری مشترک آب و انرژی دو کشور تاکید شد. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در نشست مشترک با وزیر انرژی ترکمنستان که به منظور پیگیری توافقات حوزه انرژی روسای جمهور دو کشور در عشق‌آباد به تهران سفر کرده است با تاکید بر اینکه موضوعات مرتبط با آب و انرژی از مسائل مشترک و مورد علاقه دو طرف در جریان سفر رئیس‌جمهوری ایران به ترکمنستان بوده است، عنوان کرد: این سفر شروع مجددی برای یک همکاری موثر در این حوزه‌ها خواهد بود.
 • ارزیابی اتاق ایران از انتزاع سازمان ثبت

  دنیای اقتصاد: طرح انتزاع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از قوه قضائیه و الحاق آن به نهادهای مختلف ازجمله وزارت دادگستری در سال‌های اخیر مطرح شده و اخیرا نیز طرح الحاق این سازمان به وزارت کشور مطرح شده است. با توجه به طرح انتزاع این سازمان کمیسیون حمایت قضایی و مالکیت فکری اتاق ایران در تازه‌ترین گزارش خود ضمن بررسی طرح انتزاع سازمان ثبت از قوه قضائیه، به مطالعه‌ تطبیقی حقوق ثبت در برخی کشورها پرداخته است. کمیسیون حمایت قضایی و مالکیت فکری اتاق ایران برای ورود به این موضوع و ارزیابی نقاط قوت و ضعف احتمالی این طرح، ابتدا به این سوال پاسخ داده است که وابستگی سازمان ثبت به قوه‌قضائیه چه معضلات و مشکلاتی ایجاد کرده است که طرح انتزاع این سازمان از قوه‌قضائیه و الحاق آن به بدنه دولت از جمله وزارت دادگستری و وزارت کشور مطرح شده است؟
 • سطح مبادلات ایران و الجزایر به ۳۰ میلیون دلار رسید

  ایسنا: سفیر جمهوری دموکراتیک خلق الجزایر، در مورد سطح کنونی مبادلات تجاری بین ایران و الجزایرگفت: به دلایل عینی، مبادلات تجاری بین دو کشور به گونه‌ای مثبت و سازنده درحال رشد است؛ اگرچه هنوز انتظارات ما را برآورده نمی‌کند.
 • تجار روس در راه تهران

  دنیای اقتصاد: همایش تجاری ایران و روسیه دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ با حضور رئیس اتاق بازرگانی و صنایع فدراسیون روسیه و هیات تجاری همراه در اتاق ایران برگزار می‌شود. زمینه فعالیت اعضای هیات تجاری روسیه کشاورزی، حمل‌ونقل، لجستیک، انرژی خورشیدی، نفت و گاز، صادرات و واردات، فناوری اطلاعات و صنایع معدنی اعلام شده است.
 • تشکیل صندوق صید صیادان چابهار و کنارک

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از تشکیل صندوق صید با هدف حمایت از جامعه صیادان چابهار و کنارک توسط این سازمان خبر داد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر