آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۸۱

 • توسعه فعالیت شرکت تولیدکننده مواد شوینده در ایران

  گروه بنگاه ها: شرکت تولیدکننده مواد شوینده و بهداشتی یونیلیور به دنبال توسعه فعالیت‌های خود در سال ۲۰۱۸ در ایران است. اوزگور کولوکفاکی مدیر شرکت یونیلیور در ایران با اعلام این مطلب گفت: ایران کشوری بزرگ با بازاری وسیع و رو به گسترش است و ما از سال ۸۲ در این بازار حضور داریم.
 • توسعه فعالیت شرکت تولیدکننده مواد شوینده در ایران

  گروه بنگاه‌ها: شرکت تولیدکننده مواد شوینده و بهداشتی یونیلیور به دنبال توسعه فعالیت‌های خود در سال ۲۰۱۸ در ایران است. اوزگور کولوکفاکی مدیر شرکت یونیلیور در ایران با اعلام این مطلب گفت: ایران کشوری بزرگ با بازاری وسیع و رو به گسترش است و ما از سال ۸۲ در این بازار حضور داریم.
 • دو تابلو از تحولات یک‌ساله تجارت

  دنیای اقتصاد: بررسی روند تجارت از ابتدای امسال تاکنون و تحولات رخ داده در ابزار تجارت، دو موضوعی است که کنفدراسیون صادرات به تحلیل آن پرداخته است. هر چند آمار ۱۱ ماهه تجارت خارجی با گذشت نیمی از ماه اسفند هنوز منتشر نشده است، اما آمار ۱۰ ماه منتهی به دی سال ۹۶ نشان می‌دهد صادرات از رشد ۲۶ درصدی نسبت به ماه قبل برخوردار بوده؛ محمد لاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات نیز این افزایش را ناشی از افزایش نرخ ارز می‌داند و معتقد است: با توجه به اینکه انتظار می‌رود اثرات افزایش نرخ ارز تا دو، سه ماه دیگر وجود داشته باشد، بنابراین به نظر می‌رسد صادرات تا پایان سال افزایش مناسبی داشته باشد. چراکه افزایش نرخ ارز قدرت حضور صادرکنندگان در بازارهای هدف و چانه‌زنی آنها را بهبود بخشیده است.
 • خودزنی تجاری تیم ترامپ

  دنیای اقتصاد: صندوق بین‌المللی پول تصمیم تعرفه‌ای ترامپ را به منزله خودزنی تجاری آمریکا دانست. براساس اعلام صندوق، محدودیت‌های وارداتی اعلام شده، بر اقتصاد آمریکا (بخش‌های تولید و ساخت‌و‌ساز) اثرگذاری بالایی خواهد داشت. «سی‌ان‌ان» نیز در تحلیلی در ارتباط با پیامدهای سیاسی و منطقه‌ای سیاست تعرفه‌ای ترامپ می‌نویسد که این دستورکار می‌تواند تنش‌های ژئوپلیتیک در منطقه شرق آسیا را تشدید کند و چین را از همراهی با تحریم‌های آمریکا علیه کره‌شمالی بازدارد.
 • تهیه طرح ادغام سازمان توسعه تجارت و گمرک در مجلس

  دنیای اقتصاد: سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تهیه طرح دو فوریتی برای ادغام سازمان توسعه تجارت و گمرک ایران خبر داد. به‌گزارش خانه ملت، رحیم زارع گفت: به منظور جلوگیری از موازی‌کاری‌ها و تنزل حوزه صادرات و واردات و در راستای کوچک‌سازی دولت با توجه به برنامه ششم توسعه و مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ طرحی توسط تعدادی از نمایندگان نوشته شده که بر این اساس دو سازمان توسعه تجارت و گمرک ایران با یکدیگر ادغام می‌شوند.
 • بررسی تبعات اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور

  دنیای اقتصاد: تبعات اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور در دوازدهمین نشست کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران بررسی شد. به‌گفته متولیان سازمان تامین‌اجتماعی، این قانون از زمان اجرا تا به امروز ۵۸ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین‌اجتماعی بار مالی تحمیل کرده و البته کارفرمایان را نیز با مشکلات عدیده‌ای مواجه ساخته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر