آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۷۶

 • مختصات دغدغه‌های بخش‌خصوصی

  دنیای اقتصاد: متولیان بخش‌خصوصی عنوان می‌کنند که در راستای پیشبرد اهداف سازمانی خود به‌خصوص در جهت اجرایی کردن برنامه‌ها و رویکردهای اتاق ایران، با برخی از موانع و چالش‌هایی مواجه هستند که راه محقق شدن ماموریت‌های واگذار شده به پارلمان بخش‌خصوصی را دشوار کرده است. در گزارشی که از سوی اتاق ایران در مورد گزارش عملکرد ۱۰ ماه منتهی به دی‌ماه سال‌جاری منتشر شده، چهار چالش عمده مورد اشاره قرار گرفته است.
 • ۷ پیشنهاد برای خروج از انحصار صنعت بیمه

  دنیای اقتصاد: کمیسیون رقابت، خصوصی‌سازی و سلامت اداری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست اخیر با حضور رئیس پارلمان بخش‌خصوصی پیشنهادهایی در مورد اصلاح وضعیت صنعت بیمه ارائه کرد. به باور اعضای کمیسیون، همچنان این صنعت به‌صورت انحصاری در اختیار دولت قرار دارد.
 • اعتراض به جرایم میلیاردی واحدهای تولید لبنیات

  دنیای اقتصاد: مدتی است که بخش عمده‌ای از واحدهای تولیدی لبنیات کشور به‌دلیل آنچه عدم رعایت دستوالعمل قیمت‌گذاری کالاها عنوان شده، از سوی سازمان تعزیرات با جرایم چند ده میلیارد تومانی مواجه شده‌اند. از این‌رو اعضای کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران با دعوت از مدیران کارخانه‌های لبنیات کشور و در حضور برخی مدیران سازمان حمایت و وزارت جهاد کشاورزی، به بررسی و تحلیل نوسانات قیمت لبنیات و مشکلات واحدهای تولیدی این بخش درخصوص قیمت‌گذاری محصولات تولیدی پرداختند.
 • مدرن‌سازی ضرورت صنعت خرده‌فروشی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه گفت: اصلاح فرآیند توزیع و فروش محصولات، کاهش ۲۰درصدی قیمت کالا را به‌دنبال خواهد داشت.

بیشتر