آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۷۲

  • سکوی صنعتی جهش صادرات

    دنیای اقتصاد: آخرین آمار منتشر شده از سوی سازمان توسعه تجارت نشان می‌دهد در ۱۰ ماه منتهی به دی سال‌جاری کالاهای صنعتی بیشترین صادرات را به خود اختصاص داده‌اند. با توجه به اینکه صادرات کشور در دی ماه نسبت به آذرماه رشد داشته، به نظر می‌رسد کالاهای صنعتی توانسته‌اند محرک این رشد باشند. چرا که هم به لحاظ وزنی رشد ۱۸ درصدی را تجربه کرده‌اند و هم به لحاظ ارزشی توانسته‌اند رشد ۱۷ درصدی را به نام خود ثبت کنند.
  • فاز جدید همکاری تهران-ورشو

    دنیای اقتصاد: فرصت‌ها و چالش‌های همکاری ایران و لهستان، در دیدار رئیس پارلمان بخش‌خصوصی ایران با سفیر لهستان در تهران بررسی شد. غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در نشست با سفیر لهستان در تهران، موانع بانکی را مهم‌ترین مانع بر سر راه فعالان اقتصادی دو کشور دانست و تصریح کرد: رفت‌وآمد هیات‌های اقتصادی و مذاکره بین آنها می‌تواند به شناخت بیشتر آنها از یکدیگر کمک کرده و زمینه گسترش فعالیت‌های اقتصادی بین آنها را فراهم کند.
  • افزایش همکاری «رفاه» و سازمان شیلات

    گروه بنگاه‌ها: فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه و سازمان شیلات ایران برای گسترش زنجیره تولید، تامین و عرضه آبزیان در کشور تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند. به گزارش «دنیای اقتصاد» رئیس سازمان شیلات ایران در این نشست با اشاره به ظرفیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه بیان کرد: آبزیان نقش مهمی در سلامت جامعه دارند و هدف‌گذاری سازمان شیلات افزایش دسترسی مردم به تولیدات آبزیان است؛ در این راستا با توانمندی‌های موجود در فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، بخش تولید و توزیع با کمک یکدیگر می‌توانند امکاناتی را فراهم آورند تا غذای سالم به‌دست مردم برسد.

بیشتر