آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۵۴

 • تحولات تجارت از دو نما

  دنیای اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد از ۲۰ بازار هدف صدور کالای ایرانی در ۹ ماه منتهی به آذرماه، تنها ۳ کشور اروپایی هستند و ۱۷ کشور دیگر جزو کشورهای آسیایی محسوب می‌شوند. این درحالی است که این معادله درخصوص مبادی واردات متفاوت است. به‌گونه‌ای‌که از ۲۰ کشور مبدا واردات، ۹ کشور اروپایی، یک کشور آمریکایی و مابقی آسیایی است. در نتیجه تنوع فروشندگان کالا به ایرانی‌ها بیشتر از تنوع خریداران کالاهای ایرانی است.
 • روند واردات به اندونزی تسریع می‌شود

  دنیای اقتصاد: دولت اندونزی در نظر دارد به منظور کاهش زمان ترخیص و تسریع در روند واردات، از ماه فوریه، کالاهای وارداتی را بدون کنترل کامل مدارک ازسوی گمرک وارد کرده و پس از ورود با استانداردهای سازمان‌ها و نهادهای نظارتی مطابقت دهد.
 • برنج با ارز مبادله‌ای ثبت‌سفارش می‌شود

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: واردات کالاهای اساسی از جمله برنج تاکنون با ارز مبادله‌ای انجام می‌شده و تا امروز هم تاکید کارگروه تنظیم بازار همین بوده است. به گزارش خبرگزاری فارس، مجتبی خسروتاج عنوان کرد: از سه سال گذشته با هدف تامین منابع مورد نیاز برای واردات کالا با ارز صادراتی، به تدریج برای کالاهای ساخته شده (تولید داخل) ارز مبادله‌ای قطع و در مقابل ارز صادراتی (ارز متقاضی) اختصاص یافت.
 • واقعی شدن قیمت برق، شرط صرفه‌جویی

  گروه بنگاه‌ها: متاسفانه قیمت برق در ایران واقعی نیست و تا زمانی که این اتفاق نیفتد، شاهد صرفه‌جویی در مصرف این انرژی پرهزینه نخواهیم بود. محسن احمدزاده مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نیروگاهی ایران (سنا) در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» گفت: نوسازی و استفاده از تجهیزات کم مصرف در بخش توزیع و مصارف خانگی و صنعتی، کمک چشمگیری به کاهش مصرف برق می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر