آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۴۰

 • ۸ نارسایی دروازه تجاری

  دنیای‌اقتصاد: رتبه ایران در تجارت فرامرزی براساس آخرین پیش‌بینی بانک جهانی از سهولت کسب‌و‌‌کار، در حالی چهار پله بهبود یافته که کارشناسان از وجود ۸ نارسایی بزرگ در دروازه‌های تجاری خبر می‌دهند. آنچه از سوی آنها در این خصوص عنوان می‌شود به مواردی همچون کثرت اسناد و مدارک درخواستی، رویه‌های ناکارآمد مدیریت تجارت مرزی و فرامرزی، تاخیر در حمل‌و‌نقل و ترانزیت کالاها، عدم شفافیت، ضعف هماهنگی میان دستگاه‌ها، خودکار نبودن رویه‌ها و ضعف استفاده از فناوری اطلاعات، هزینه‌های بالای گمرکی و نظام اداره واردات و صادرات بر‌می‌گردد.
 • ۶ ضلع برندسازی

  دنیای اقتصاد: ایران در زمینه برندسازی کارنامه موفقی ندارد. معاون سازمان توسعه تجارت به یک ۶ ضلعی برای ایجاد برند ملی اشاره دارد. صادرات، توریسم، سرمایه‌گذاری، حاکمیت، مردم و میراث فرهنگی و تاریخی جایگاه برندهای ملی را تعیین می‌کنند. اما ایران در سه ضلع آن که شامل توریسم، سرمایه گذاری و صادرات است، باید تلاش بیشتری کند. چراکه ۷۹ درصد را این سه ضلع تشکیل می‌دهند. از این رو بهتر است دولت راسا به این موضوع ورود کرده و برای ارتقای جایگاه برند ملی به‌دنبال رشد سه ضلع مذکور باشد.
 • رشد ۲۰ درصدی صادرات صنایع غذایی

  دنیای اقتصاد: مدیرکل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد ۲۰ درصدی صادرات صنایع غذایی کشور در هشت ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
 • ذخیره ۶۵۰۰ تن میوه شب عید در تهران

  خبرگزاری مهر: معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از ذخیره ۶۵۰۰ تن میوه شب عید در این استان خبر داد و گفت: این میزان شامل ۲۵۰۰ تن سیب دماوند و ۴۰۰۰ تن پرتقال است.
 • چابهار؛ محور اصلی گفت‌وگوهای ایران و هند

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ما ظرفیت‌های مناسبی را برای چابهار ایجاد کرده و به‌دلیل موقعیت‌های ویژه این منطقه، آمادگی هر نوع مشارکت و سرمایه‌گذاری را در اینجا داریم. عبدالرحیم کردی در سمینار بررسی راهکارهای ارتقای بازاریابی بندر چابهار در دهلی‌نو افزود: در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری در چابهار برای هر دو طرف ایران و هند حائز اهمیت است زیرا چابهار به علت جایگاه استراتژیک و اهمیت آن، موقعیت مطلوبی برای سرمایه‌گذاران دارد و آنها را تشویق می‌کند تا در چابهار حضوری اثرگذار داشته باشند.
 • آغاز تولید انبوه ترانسفورماتور توربین بادی

  گروه بنگاه‌ها: ترانسفورماتور توربین بادی ساخت داخل با طراحی محققان جوان کشور به تولید انبوه رسید و صادرات آن نیز آغاز شد. به‌گزارش «دنیای‌اقتصاد» تا پیش از این ترانسفورماتورهای ویژه نیروگاه‌های بادی از خارج وارد و برای واردات این ترانس‌ها، سالانه بیش از ۵۰ میلیون دلار هزینه می‌شد؛ اما اکنون ایران جزء کشورهای صادرکننده این ترانس‌ها قرار گرفته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر