آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۳۸

 • سد دولتی مقابل توسعه

  دنیای اقتصاد: سیاست‌های تجاری که در چند ماه گذشته موجب به‌هم‌ریختگی رژیم تجاری، غیرقابل‌پیش‌بینی شدن اقتصاد، از بین رفتن انگیزه سرمایه‌گذاری و سردرگمی در بازارها شده، گلایه فعالان اقتصادی را به‌دنبال داشته است. برداشت نمایندگان بخش خصوصی این است که در برابر توسعه اقتصادی کشور، سد دولتی قرار دارد. آنها در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران با انتقاد از عدم پاسخگویی مقامات دولتی در برابر تصمیمات ناگهانی اعلام کردند: دولت باید تدبیری بیندیشد و اگر قرار است تصمیمی در حوزه تجارت بگیرد، حتما با اعلام دلایل و پیش‌آگاهی باشد.
 • کوچ شرکت‌های تجاری ایرانی از دبی به عمان

  دنیای اقتصاد: رایزن بازرگانی ایران در عمان از کوچ شرکت‌های تجاری ایرانی از دبی به عمان به دلیل وضع قانون مالیات ارزش افزوده امارات خبر داد.
 • معافیت مالیاتی چای‌ خشک

  دنیای اقتصاد: گمرک ایران اعلام کرد، عرضه و واردات چای خشک بدون هیچ‌گونه افزودنی اعم از اسانس و نظایر آن از پرداخت مالیات ارزش‌افزوده معاف است. به‌گزارش مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک، طبق بند (ر) ماده ۳۳ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، برخی خدمات از جمله خشک کردن مانند چای از پرداخت مالیات ارزش‌افزوده معاف است. براساس این گزارش توسعه مراحل بسته‌بندی، انجماد، پاک کردن، درجه‌بندی، پوست‌گیری مانند شالی‌کوبی و خشک کردن مانند چای و تفت دادن مانند نخودپزی، فرآوری محصولات کشاورزی محسوب نمی‌شود و خدمات مزبور از تاریخ لازم‌الاجرا شدن قانون برنامه ششم توسعه از پرداخت مالیات ارزش‌افزوده معاف هستند.
 • اهدای تندیس امین‌الضرب به یک کارآفرین نمونه

  گروه بنگاه‌ها: در مراسم دومین دوره اهدای نشان کارآفرینی امین‌الضرب و همزمان با صد وسی و چهارمین سال تاسیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، تندیس امین‌الضرب به مدیر شرکت لبنی میهن اعطا شد. در این مراسم، ایوب پایداری مدیر شرکت میهن به‌عنوان کارآفرینی که بیش از ۱۴ هزار شغل ایجاد کرده است، مورد تجلیل قرار گرفت. وی که کارش را با خرده‌فروشی بستنی در بیش از ۴ دهه پیش آغاز کرده، اکنون علاوه بر ایجاد ۱۴ هزار شغل، بیش از ۵۰ میلیون دلار از صادرات صنعت لبنی کشور را در اختیار دارد. در این مراسم ۳ تندیس و ۷ نشان امین‌الضرب به برترین‌های کارآفرینی، افراد خلاق در عرصه کار و پیشکسوتان اهدا شد.
 • شاخص پایین بهره‌وری در شرکت‌های ایرانی

  گروه بنگاه‌ها: دبیر جشنواره ملی بهره‌وری ایران گفت: شاخص XQ یا همان توان اجرایی که از مهم‌ترین شاخص‌های انداز‌ه‌گیری و مقایسه‌ای است، می تواند به‌عنوان یک شاخص اساسی برای شرکت‌های دولتی، خصولتی و خصوصی باشد که متاسفانه در بهترین شرایط توان اجرایی شرکت‌های ایرانی تنها به ۳۵درصد می رسد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر