آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۳۶

 • انتظار ارزی فعالا‌ن اقتصادی

  دنیای اقتصاد: فعالان اقتصادی با توجه به اهمیت و حساسیت نرخ ارز به‌عنوان مهم‌ترین متغیر اقتصادی، انتظار خود را درمورد قیمت‌گذاری مناسب ارزی اعلام کردند. توصیه آنها این است که دولت به‌صورت تدریجی اقدام به افزایش نرخ ارز کند و اجازه دهد هر سال به میزان متوسط اختلاف تورم داخلی با تورم شرکای عمده تجاری به نرخ ارز اضافه شود تا قدرت رقابت‌پذیری صادرکننده ایرانی در مقابل رقبا حفظ شود. در گام دوم برای از بین رفتن و به حداقل رساندن رانت‌های حاصل از وجود نرخ‌های چندگانه برای ارز، دولت اقدام به تک‌نرخی کردن ارز کند.
 • رکوردهای جدید همسایه غربی در تجارت

  دنیای اقتصاد: وضعیت تجارت ترکیه در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که این همسایه غربی رکوردهای جدیدی را در تجارت خود ثبت کرده است. براساس گزارشی که معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران با استناد به آمارهای وزارت گمرک و تجارت ترکیه منتشر کرده، صادرات این کشور طی سال ۲۰۱۷ به رکورد بیش‌از ۱۵۷میلیارد دلار رسید که از هدف‌گذاری پیش‌بینی‌شده ۵/ ۱۵۶ میلیارد دلار برای این سال، فراتر رفت.
 • تحلیل بودجه ۹۷ از لنز کشاورزی

  دنیای اقتصاد: اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق تهران طی نشستی به نقد لایحه بودجه سال ۹۷ پرداختند. در این نشست همچنین گزارشی از آخرین وضعیت صنعت و بازار تخم‌مرغ در کشور ارائه شد.
 • پرداخت ۸۰ میلیارد تومان خسارت مرغداری‌ها تا ۲ هفته آینده

  دنیای اقتصاد: قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی از پرداخت ۸۰ میلیارد تومان خسارت مرغداری‌ها تا دو هفته آینده خبر داد. به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدابراهیم حسن‌نژاد با بیان اینکه خسارات واحدهایی که تا پیش از مهرماه به بیماری آنفلوآنزا آلوده شدند به‌طور کامل پرداخت شده است، گفت: تاکنون ۱۲۰ میلیارد تومان به مرغداران بابت تلفات ناشی از شیوع آنفلوآنزا پرداخت شده است.
 • دستور جدید «حجتی» برای ساماندهی بازار برنج

  دنیای اقتصاد: معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی از دستورالعمل جدید وزیر برای ساماندهی بازار برنج که شامل «کنترل واردات» و «خرید محصول داخلی» برای تکمیل ذخایر راهبردی است، خبر داد.
 • عراق واردات محصولات جالیزی ایران را ممنوع کرد

  دنیای اقتصاد: رئیس میز عراق در سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد که عراق تا اطلاع ثانوی واردات برخی محصولات کشاورزی ایران از قبیل کاهو، شلغم، چغندر، کلم و گل کلم را ممنوع کرده است.
 • تعرفه ۵۰ درصدی هند روی محصولات کشاورزی ایران

  دنیای اقتصاد: رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی از تعرفه ۵۰ درصدی هند روی محصولات کشاورزی ایران خبر داد.

بیشتر