آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۲۸

 • تصویر واقعی دست‌اندازهای کسب‌وکار

  دنیای اقتصاد: سرعت کند اصلاحات اقتصادی موجب شد تا براساس گزارش «سهولت کسب‌وکار ۲۰۱۸» بانک جهانی، ایران به‌رغم بهبود امتیاز کل، چهار پله سقوط رتبه را تجربه کند و در رتبه ۱۲۴ از میان ۱۹۰کشور قرار بگیرد.
 • تحویل دو فروند ATR جدید به ایران

  دنیای اقتصاد: مدیر روابط‌عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از صدور گواهینامه ثبت و اجازه پرواز دو فروند هواپیمای دیگر از نوع ATR۷۲ سری۶۰۰ متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خبر داد. به‌گزارش «سازمان هواپیمایی کشوری»، رضا جعفرزاده اظهار کرد: با ورود این دو فروند هواپیما، تعداد هواپیماهای نو خریداری شده از نوع ATR به هشت فروند و با احتساب سه فروند ایرباس خریداری شده، به ۱۱فروند خواهد رسید.
 • ضرورت ریل‌گذاری مجدد صادرات

  میثم زالی دانشجوی دکترای DBA
  توسعه صادرات غیرنفتی، یکی از راهکارهای محوری توسعه اقتصادی کلان است که به دلیل ماهیت فرابخشی، تاثیرپذیری از عوامل مختلف بین‌المللی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، فنی و مقرراتی، ماهیتا دارای پیچیدگی‌های اجرایی بسیاری است و بنابراین نمی‌توان با نسخه‌برداری از فرآیند توسعه‌ صادرات موفق سایر کشورها، مدل موفقی را برای کشور ثالث تدوین کرد، بلکه هر کشوری بنابر شرایط و اقتضائات سیاسی، فضای کسب‌وکار، روابط بین‌المللی، بلوغ فنی بخش‌خصوصی و بنیان‌های فرهنگی و بالاخره زیرساخت‌های اقتصادی، الگوها و روش‌های متفاوتی را به ناگزیر به‌کار می‌گیرد تا بتواند راهبردهای عملیاتی موثری را تدوین و چشم‌انداز هدف‌گذاری شده‌ معینی را محقق سازد.
 • رویکرد جدید بوئینگ در معاملات با ایران

  خبرگزاری تسنیم: شرکت بوئینگ می‌گوید درخصوص تمامی معاملات خود با «ایران ایر» دقیقا از رویکردهای دولت ایالات‌متحده پیروی کرده و خواهد کرد. به‌گزارش «ترند»، سخنگوی شرکت هواپیماسازی آمریکایی بوئینگ می‌گوید که این شرکت به پیروی از رویکردهای دولت آمریکا درخصوص معامله با ایران ادامه می‌دهد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر