آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۲۵

 • اضطرار بازنگری در سبد صادراتی

  دنیای اقتصاد: شرایط کنونی اقتصاد ایران به لحاظ تغییرات هرم جمعیتی و شکاف فناوری، از اضطراری خبر می دهد که منشا آن توسعه صادرات صنعتی با عمق و چگالی کم است. صادراتی که اگرچه به نام صادرات صنعتی شناخته می‌شود، اما در واقع آنچه در سبد صادراتی خودنمایی می‌کند، بیشتر مواد خام یا به عبارتی نفت محور و معدنی محور است.
 • دو راهکار برای ارتقای ۲۷ پله‌ای رتبه آغاز کسب‌وکار

  دنیای اقتصاد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به منظور بهبود محیط کسب‌وکار، ۵ شاخص اصلی را که براساس گزارش بانک جهانی، دارای پایین‌ترین رتبه‌ها هستند، توسط ۵ اتاق بازرگانی بزرگ کشور مورد بررسی قرار داده است.
 • ماجرای گرانی تخم‌مرغ در فصل زمستان

  دنیای اقتصاد: داستان افزایش قیمت تخم‌مرغ طی این روزها سرو صدای زیادی به پا کرده است؛ به‌گونه‌ای که حتی برخی در فضای مجازی به‌دنبال راه‌اندازی کمپین «نه به خرید تخم‌مرغ» هستند تا نشان دهند با مصرف نکردن تخم‌مرغ می‌توانند نسبت به افزایش نامعقول قیمت آن واکنش نشان دهند.
 • اعطای ۳۰ میلیارد تومان وام ارزان‌قیمت به چایکاران

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان چای کشور از برنامه‌ریزی برای اختصاص ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به چایکاران خبر داد و در عین حال به این موضوع نیز اشاره کرد که برداشت برگ سبز چای، ۲۰ درصد افت داشته است.
 • بی‌قانونی در تجارت خارجی

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی تهران مجددا در مورد سیاست‌های دولت در واردات کالا به نمایندگی از بخش‌خصوصی اعتراض و عنوان کرد که دولت در این باره قانون را رعایت نمی‌کند.
 • ردیابی محصولات کشاورزی با کد ۱۶ رقمی

  دنیای اقتصاد: ۴۰۰ هزار کشاورز تا پایان سال محصولات خود را با کد ۱۶ رقمی عرضه می‌کنند. رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلام این خبر عنوان کرد: تاکنون ۳۴۰ هزار بهره‌بردار کد ۱۶ رقمی ردیابی محصولات کشاورزی دریافت کرده‌اند و تا آخر امسال این عدد به ۴۰۰ هزار نفر می‌رسد.
 • سرمایه‌گذاری مشترک با برندهای خارجی در صنایع تهویه مطبوع

  گروه بنگا‌ه‌ها: دبیر انجمن تولیدکنندگان سیستم‌های تهویه مطبوع از راهبرد توسعه همکاری با شرکت‌های بزرگ جهانی خبر داد و گفت: برای جبران خسارات دوره تحریم، باید از شیوه‌هایی چون سرمایه‌گذاری مشترک استفاده کرد.
 • تهران میزبان یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کالا و خدمات

  گروه بنگاه‌ها: ۱۲ دی‌ماه محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران میزبان نمایشگاهی است که صنعتگران و فعالان حوزه کالا، خدمات، تجهیزات فروشگاهی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای گردهم می‌آیند و جدیدترین تجهیزات، ماشین‌آلات، تولیدات و خدمات خود را به نمایش می‌گذارند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر