آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۲۴

 • پنج تله نظام قیمت‌گذاری در ایران

  دنیای اقتصاد: قیمت‌گذاری مواد غذایی درحالی در نشست فوق‌العاده کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق تهران به نقد گذاشته شد که فعالان بخش‌خصوصی همچنان معتقدند طرح حذف الزام تولیدکنندگان کالاها به درج قیمت مصرف‌کننده که پیش از این توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت ملغی شده بود، طرحی مثمرثمر و راهگشا برای تغییر نظام قیمت‌گذاری در ایران است.
 • هم‌اندیشی دو پارلمان برای پایتخت

  دنیای اقتصاد: رئیس پارلمان بخش خصوصی پایتخت یک بسته پیشنهادی پنج منظوره برای رفع سه چالش اصلی مدیریت جدید شهری برای اداره پایتخت ارائه کرد.
 • چهار ضعف بخش خصوصی ایران

  دنیای اقتصاد: نایب‌رئیس اتاق ایران در پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت به نشانه‌شناسی حضور بخش خصوصی در عرصه جهانی پرداخت. به باور پدرام سلطانی، بخش خصوصی از چهار مشکل اساسی رنج می‌برد. عدم آشنایی و بی‌توجهی فعالان اقتصادی به علم روز مدیریت اولین چالش اصلی است.
 • گام‌های رو به جلو در اوراسیا

  دنیای اقتصاد: رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در سفر خود به قفقاز شمالی، بررسی راهکارهای توسعه حمل‌ونقل جاده‌ای از طریق قفقاز به گرجستان و اروپا را مورد تاکید قرار داد.
 • گفت‌وگو برای حل مسائل ملی

  دکتر علی چاغروند مدیر پژوهشی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی
  از مفهوم گفت‌وگو این نکته در ذهن تداعی می‌شود که گفت‌وگو آیین و اصولی داشته باشد. در «دنیای اقتصادی» امروزه جهت نظام‌مند کردن گفت‌وگو و افزایش کیفیت تعاملات اقتصادی، نهادی به نام (PPD(Public Private Dialogue بین بخش‌خصوصی و دولت ایجاد شده که اساس کار آن بر مبنای حل مشکلات و ارائه راه‌حل شکل گرفته است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر