آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۱۴

 • دو نامه انتقادی به روسای قوا

  دنیای اقتصاد: نمایندگان بخش خصوصی دو نامه انتقادی را به روسای قوا ارسال کردند. در نامه اول که خطاب به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری نوشته شده، ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های وضع‌شده بر تجارت خارجی مورد نقد قرار گرفته است. به اعتقاد آنها، این محدودیت‌ها بدون اطلاع و مغایر قانون صورت می‌گیرد که منجر به سردرگمی و بلاتکلیفی فعالان کسب‌وکار شده است. در نامه دوم، فعالان اقتصادی کلیات لایحه بودجه ۹۷ را بررسی و اشکالاتی را که به آن وارد است در نامه‌ای به علی لاریجانی، رئیس مجلس اعلام کردند.
 • لزوم استفاده از مزیت‌های حمل‌ونقل ترکمنستان

  گروه بنگاه‌ها: یک فعال نمایشگاهی اعلام کرد که اکنون ارزان‌ترین نرخ کرایه حمل از جمهوری اسلامی ایران به خارج کشور متعلق به ترکمنستان است و باید از این قابلیت به خوبی بهره برد.
 • تشکیل کمیته سرمایه‌گذاری حمایت از استارت‌آپ‌ها

  گروه بنگاه‌ها: اتاق بازرگانی ایران و سوئیس قصد دارد مجموعه‌ای به نام کمیته سرمایه‌گذاری متشکل از افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حوزه استارت‌آپ‌ها، تشکیل دهد و عضویت در این کمیته برای اعضای اتاق ایران و سوئیس رایگان خواهد بود.
 • برنده نشان عالی سفیران سلامت ایران

  گروه بنگاه‌ها: مجتمع صنایع غذایی گل‌ها با بیش از نیم قرن حضور پر افتخار در صنعت غذای ایران، به پشتوانه سرمایه ارزشمند مشتریان و مصرف‌کنندگان وفادار خود موفق به کسب بالاترین درصد آرا در نظرسنجی جشنواره طعم ماندگار شد. مهدی کریمی تفرشی، ریاست هیات‌مدیره مجتمع صنایع غذایی گل‌ها و رئیس تعاونی تولیدکنندگان موادغذایی و هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان که عنوان سفیر غذای سالم کشور را دارد، موفق به کسب نشان عالی سفیران سلامت ایران شدند.
 • ورود فاینانسورهای داخلی برای خرید هواپیما

  دنیای اقتصاد: خبرها حاکی از آن است که دولت برای جذب فاینانس درباره خرید هواپیماهای ایرباس و بوئینگ قصد دارد با داخلی‌ها مذاکره کند.
 • قوانین جدید تجارت با ارمنستان

  دنیای اقتصاد: رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان گفت: مجلس ارمنستان درحال بررسی پیش‌نویس آیین‌نامه جدید گمرکی اتحادیه اوراسیا است که به‌دنبال آن تغییرات قانونی برای صادرکنندگان درراه است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر