آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۰۷

 • برنامه نیمه دوم در تجارت

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و متولی تجارت خارجی کشور روز گذشته از برخی برنامه‌های دولت در حوزه تجارت خارجی برای نیمه دوم رونمایی کرد. برنامه‌هایی که قرار است تجارت را در چند ماه باقی‌مانده تا پایان سال، هدفمند کرده و به سمت تحقق اهداف پیش ببرد.
 • قرارداد ۷۲۰ میلیون یورویی با کره‌ای‌ها

  دنیای اقتصاد: بزرگ‌ترین قرارداد تولید واگن در ایران در راستای افزایش ناوگان قطارهای حومه‌ای، با همکاری سه‌جانبه راه‌آهن ایران و کنسرسیوم ایرانی-کره‌ای (شرکت واگن‌سازی ایریکو و شرکت روتم کره‌جنوبی) به امضا رسید. این قرارداد که به ارزش ۷۲۰ میلیون‌ یورو منعقد شده است، صبح روز گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل راه‌آهن و سفیر کره در ایران به امضا رسید تا ظرف ۶ سال و نیم آینده، ۴۵۰ دستگاه واگن به‌صورت مشترک در دست ساخت قرار گیرد؛ این درحالی است که به‌گفته متولیان این امر، اولین سری از قطارها قرار است طی یک و نیم‌سال آینده به ایرانی‌ها تحویل داده شود.
 • چگونگی جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای پروژه‌ها

  دنیای اقتصاد: واحد آموزش روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» یک دوره آموزشی با عنوان «چگونه برای پروژه خود سرمایه‌گذار خارجی جذب کنیم» در روز دوشنبه ۱۳ آذر ماه، به مدت چهار ساعت، برگزار می‌کند. به گزارش «واحد آموزش دنیای اقتصاد» در سال‌های گذشته در کشور ایران، دولت و بازار پول، منابع اصلی تامین مالی شرکت‌ها و پروژه‌‌های سرمایه‌گذاری بوده‌‌اند.
 • افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی با حضور رئیس‌جمهوری

  گروه بنگاه‌ها: فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار امروز (یکشنبه) با حضور رئیس‌جمهوری افتتاح می‌شود و با افتتاح فاز اول بندر چابهار ظرفیت این بندر به ۵/ ۸ میلیون تن خواهد رسید. قرار است در طرح نهایی این بندر یا ۲۱ پست اسکله و اتصال خط آهن سراسری، در مجموع ۲۰ تا ۳۰ درصد بار بندر شهید بهشتی چابهار به وسیله قطار جابه‌جا شود.
 • رونمایی رفاه از برند سیب سمیرم

  گروه بنگاه‌ها: نشان تجاری سیب سمیرم به‌عنوان محصول جدید فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با مشارکت ورزشکاران رونمایی شد. مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه در این همایش با اشاره به تغییر و تحول رفاه طی سه سال گذشته گفت: در یک دوره سخت اقتصادی با تلاش همه همکاران توانستیم با عبور از مشکلات یک جریان پویا را در رفاه شاهد باشیم و امروز فروشگاه‌های نسل جدید رفاه توانسته‌اند جایگاه مناسبی در میان خانوارها داشته باشند.

بیشتر