آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۰۲

 • سه سکانس تجارت بخش‌خصوصی

  دنیای اقتصاد: سه سکانس از تجارت بخش‌خصوصی در نیمه نخست امسال اکران شد. در سکانس نخست، ۱۰کشور اولی که مقصد صادراتی فعالان بخش‌خصوصی بوده به نمایش درآمده است؛ در سکانس دوم استان‌هایی که بیشترین میزان گواهی مبدا صادر شده در ۶ ماه منتهی به شهریور را به خود اختصاص داده‌اند، معرفی شده‌اند و در سکانس سوم، بیشترین کالاهای صادر‌شده از کشور در مدت زمان مذکور رونمایی شده است.
 • توقف افزایش قیمت نان

  دنیای اقتصاد: بخشنامه‌ای که ابلاغ شد اما اجرای آن متوقف شد. به‌دنبال اعتراض مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، افزایش قیمت نان با دستور رئیس‌جمهوری تا بررسی مجدد موضوع متوقف شد. علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد که قرار است بحث افزایش، ثبات یا سناریوی دیگری در مورد قیمت نان در جلسه آتی ستاد تنظیم بازار مجددا مورد بررسی قرار گیرد.
 • چگونگی خصوصی‌سازی در نظام سلامت

  دنیای اقتصاد: فعالان اقتصادی چگونگی خصوصی‌سازی در نظام سلامت کشور را مورد نقد و بررسی قرار دادند. کمیسیون اقتصاد سلامت از چندی پیش پروژه مطالعاتی با موضوع خصوصی‌سازی در حوزه سلامت را طی همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز کرد و به‌دنبال آن است تا با مشارکت بخش‌خصوصی در حوزه درمان و سلامت به طرح اجرایی در این خصوص دست یابد. این پروژه مطالعاتی که درحال تکمیل شدن است به مساله خصوصی‌سازی در حوزه سلامت می‌پردازد.
 • ضرورت ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی

  گروه بنگاه‌ها: یک فعال نمایشگاهی ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی که مانع تکروی صادرکنندگان می‌شود را به نفع صادرکنندگان و ایجاد هم‌افزایی بیشتر بین آنها دانست.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر