آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۹۹

 • فرصت‌های استقلال سکاندار پولی

  دنیای اقتصاد: طرح اصلاح ساختار بانک مرکزی در پارلمان بخش خصوصی پایتخت اکران شد و مورد نقد و بررسی قرار گرفت. ارزیابی‌ها حاکی از این است که اولین فرصت حاصل از اجرای این طرح، خروج سیاست‌گذاری پولی از وابستگی و سلطه مالی است. سیدعلی مدنی‌زاده، اقتصاددان و استاد دانشگاه صنعتی شریف که از تدوین‌کنندگان این طرح است، با طرح این سوال که اصلاح ساختار اقتصاد کلان را باید از کجا شروع کرد، اعلام کرد که در کنار اصلاح ساختار بانک مرکزی، اصلاح قانون بانکداری نیز باید در دستور کار دولت قرار بگیرد.
 • افزایش قیمت نان از امروز

  دنیای اقتصاد: بالاخره بعد از کش‌وقوس‌های فراوان در طول سه سال گذشته برای تغییر قیمت نان، از یکم آذرماه (امروز) قیمت نان حداکثر تا ۱۵ درصد افزایش می‌یابد. این درحالی است که به‌گفته دبیر ستاد تنظیم بازار یکسان‌سازی نرخ آرد در کارگروه ملی گندم، آرد و نان در دست بررسی است.
 • منطقه آزاد چابهار شریک لجستیک ازبکستان می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: در دیدار معاون نخست‌وزیر جمهوری ازبکستان و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بر گسترش همکاری‌های اقتصادی به‌ویژه در حوزه حمل‌ونقل و ترانزیت تاکید شد.
 • ارسال نامه دو وزیر برای تسهیل ورود موقت کالا

  دنیای اقتصاد: مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران، از ارسال نامه وزرای صنعت و اقتصاد به معاون اول رئیس‌جمهوری برای ورود موقت کالا به کشور خبر داد و گفت: سفته جایگزین وثایق دریافتی برای ورود موقت کالا می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر