آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۹۵

 • پیگیری تشکیل اتاق مشترک ایران و اتریش

  دنیای اقتصاد: در دیدار مشترک رئیس پارلمان بخش خصوصی و سفیر اتریش، دو طرف بر افزایش حجم روابط تجاری تاکید کردند. رئیس اتاق ایران در این دیدار با تاکید بر رابطه خوب میان ایران و اتریش گفت: در میان کشورهای اتحادیه اروپا رابطه ایران با اتریش از گذشته رابطه خاصی بوده و اتریش هم نگاه ویژه‌ای به ایران داشته است؛ در دوران تحریم نیز که ما دچار محدودیت‌های بسیاری بودیم، رابطه ما با اتریش برقرار بود.
 • ارسال کمک فروشگاه افق کوروش به مناطق زلزله‌زده

  گروه بنگاه‌ها: فروشگاه افق کوروش دو محموله غذایی برای کمک به زلزله‌زدگان مناطق غربی ارسال کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، نخستین محموله اقلام ضروری و مورد نیاز برای کمک‌رسانی به مردم مناطق زلزله‌زده غرب کشور، ساعاتی پس از وقوع زلزله در استان کرمانشاه، بین مردم توزیع شد.
 • پرداخت مطالبات گندمکاران

  دنیای اقتصاد: وزارت جهاد کشاوزی اعلام کرد که مطالبات کشاورزان گندمکار به‌طور کامل به حساب آنان واریز شد. براساس این خبر، با واریز ۲۷۰۰ میلیارد تومان از باقیمانده مطالبات گندمکاران، میزان بهای پرداختی به کشاورزان برای خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری به ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید.
 • جهش صادرات ایران در ۷حوزه

  دنیای اقتصاد: رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با ارائه گزارشی از روند صادرات در کشور در حوزه‌های مختلف اعلام کرد: در ۷ ماه منتهی به مهر امسال صادرات در بخش میوه و تره‌بار افزایش ۲۱درصدی، شیرینی و شکلات افزایش ۳۰درصدی، صنایع تبدیلی افزایش ۱۰درصدی، شیرآلات بهداشتی افزایش ۱۶درصدی و در بخش فرش دستباف افزایش ۲۹درصدی داشته است. مجتبی خسروتاج ادامه داد: در بخش صادرات پوشاک افزایش ۴۸درصدی و در بخش صادرات کفش افزایش ۷درصدی را در ۷ ماه منتهی به مهر امسال شاهد بودیم.
 • قیمت‌های جدید انواع نان

  خبرگزاری تسنیم: با توجه به اینکه ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت ۱۵درصدی نان موافقت کرده است و اتحادیه نانوایان سنتی نیز خبر از اجرای این قیمت‌ها از اول آذرماه را داده است، حداکثر قیمت انواع نان به‌شرح زیر است: قیمت هر عدد نان سنگک و بربری در حال حاضر ۸۰۰ تومان است که با افزایش قیمت به ۹۲۰ تومان می‌رسد. قیمت نان تافتون نیز از ۴۰۰ تومان به ۴۶۰ تومان افزایش خواهد یافت. قیمت هر عدد لواش نیز از ۲۲۰ تومان به ۲۵۰ تومان افزایش می‌یابد. گفته شده میزان افزایش قیمت نان در کشور، حداکثر ۱۵ درصد قیمت فعلی است و این رقم ممکن است در برخی از استان‌ها کمتر باشد. تعیین میزان افزایش قیمت نان در تهران به رئیس اتاق اصناف سپرده شده است، اما در سایر استان‌ها استاندار، میزان افزایش قیمت را تا سقف ۱۵درصد تعیین می‌کند.
 • قرارداد بزرگ «ایرباس» در حاشیه نمایشگاه دوبی

  خبرگزاری مهر: شرکت هواپیمایی ایرباس فرانسه در نمایشگاه هوایی دوبی، قرارداد ۴۳۰ هواپیمای جت را به ارزش ۴۹.۵ میلیارد دلار با شرکت مادر خطوط هوایی «ایندیگو پارتنرز» منعقد کرد. به گزارش «سی‌ان‌بی‌سی»، قرارداد اولیه سفارش این تعداد هواپیما شامل ۲۷۳ فروند هواپیمای A۳۲۰ نئو و ۱۵۷ فروند هواپیمای A۳۲۱ نئو است. «بیل فرانک» سرمایه‌گذار «ایندیگو پارتنرز» که دارای سهام در ۴ خط هوایی دیگر به نام‌های «ویز ایر»، «فرانتیر ایرلاینز»، «جت اسمارت» و «ولارسی مکزیک» است، گفت: هواپیماهای سفارش داده شده در این خطوط هوایی توزیع خواهند شد. وی افزود: فکر نمی‌کنم که در نمایشگاه امسال تا کنون چنین حجم قراردادی برای سفارش هواپیما با شرکت‌های هواپیمایی منعقد شده باشد. همچنین «جان لِهی» مدیر فروش ایرباس گفت: در سال جاری میلادی ایرباس با بوئینگ در زمینه گرفتن سفارش هواپیماهای جت جدید رقابت سختی را داشت و اکنون سفارش ۴۳۰ هواپیمای جت می‌تواند ایرباس را به صدر جدول بازگرداند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر