آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۹۲

 • حال و آینده اقتصاد ایران

  دنیای اقتصاد: وضعیت حال و چشم‌انداز اقتصاد ایران تا سال ۱۴۰۰، محور نشست روز گذشته پارلمان بخش خصوصی بود. فعالان اقتصادی معتقدند شرایط فعلی اقتصاد ایران را می‌توان به غریقی تشبیه کرد که در تلاش است خود را روی آب نگه دارد. ارزیابی‌ها حاکی است توسعه‌نیافتگی کشور حاصل عدم به‌کارگیری صحیح در تخصیص منابع و ایجاد فضای سالم به دور از فساد است. در این نشست سیدمهدی برکچیان، اقتصاددان نیز پیش‌بینی کرد با تداوم روند موجود، متوسط رشد اقتصادی در سال‌های آینده، یک رشد ضعیف - کمتر از ۳ درصد - خواهد بود.
 • آشفتگی فضای کسب‌وکار به واسطه مجوزهای غیرضرور

  دنیای اقتصاد: در نشست شورای روسای اتاق‌های سراسری کشور، رئیس اتاق ایران از رویه‌های غیرضروری در فضای کسب‌وکار انتقاد و بر ضرورت الکترونیکی شدن صدور مجوزها تاکید کرد. رئیس اتاق ایران در این نشست گفت: بزرگ‌ترین مشکل محیط کسب‌وکار ما رویه‌ها و کسب مجوزهای غیرضروری است حتی این موضوع بیشتر از مشکلات مالی، فضای کسب‌وکار را در کشور دچار آشفتگی می‌کند.
 • وضعیت خریدهای ایران از ایرباس و بوئینگ

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد که قراردادهای خرید هواپیما از شرکت‌های اروپایی و آمریکایی (ایرباس و بوئینگ) به قوت خود باقی است؛ اما وی معتقد است که درحال حاضر شرایط برای تامین منابع مالی هواپیماهای سفارش داده شده، سخت شده است.
 • ضرورت جانشین پروری برای اصلاح نظام اداری

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر جانشین‌پروری در جهت اصلاح نظام اداری، بهره‌گیری از ظرفیت بانوان و جوانان در مناصب مدیریتی را در راستای حقوق شهروندی دانست. به گزارش شاتا، محمد شریعتمداری در دومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت با تاکید بر توجه به حقوق شهروندی افزود: یکی از مصادیق دستیابی به این مهم بهره‌گیری از ظرفیت بانوان، جوانان و اقلیت‌های مذهبی و قومی در مناصب مدیریتی است. وی با اشاره به استقرار طرح ارزیابی کارکنان تصریح کرد: جانشین‌پروری یکی از اهداف اصلی اصلاح نظام اداری است که تدوین برنامه برای دستیابی به این مهم، مورد نیاز است.
 • معرفی برترین‌ها در رعایت حقوق مصرف‌کنندگان

  دنیای اقتصاد: اتاق تهران در اطلاع‌رسانی از فراخوانی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران خبر داد که طی آن واحدهای تولیدی و خدماتی پیشرو در رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، معرفی می‌شوند. سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در نظر دارد با همکاری انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان استان تهران، برای پنجمین سال متوالی به آن دسته از واحدهای تولیدی و خدماتی که در جهت رعایت حقوق مصرف‌کنندگان فعالیت موثری ارائه کرده‌اند، براساس ضوابط مربوطه و در صورت احراز شرایط، گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف‌کنندگان اعطا کند.
 • حضور ۲۱ کشور در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی تهران

  گروه بنگاه‌ها: تهران از ۲ تا ۵ آذر ماه در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی، میزبان کارگاه‌های تولیدی، صاحبان صنایع و صدها شرکت تولیدکننده لوازم خانگی داخلی و خارجی از ایران و بیست کشور از مناطق مختلف جهان خواهد بود.

بیشتر