آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۸۳

 • اتمام حجت با مدیران بانک‌ها

  دنیای اقتصاد: خروج بانک‌ها از بنگاهداری سرعت می‌گیرد!؟ وزیر اقتصاد اعلام کرده که ظرف چند روز آینده دستورالعملی را به منظور تسریع در فروش اموال بانک‌ها ابلاغ می‌کند. او با تاکید بر اینکه بانک‌ها باید از بنگاهداری فاصله بگیرند، گفته است: به مدیران بانکی اعلام شده که طبق برنامه زمانبندی، اموال و شرکت‌های خود را واگذار کنند.
 • نبود کانال بانکی دردسر تجارت ایران-پاکستان

  دنیای اقتصاد: نبود کانال بانکی بین ایران و پاکستان را می‌توان عمده چالش تجاری میان دو کشور دانست؛ چالشی که در همایش توسعه همکاری تجاری ایران و پاکستان نیز مورد توجه قرار گرفت؛ به‌طوری‌که به گفته رئیس اتاق مشترک پاکستان‌-‌ایران، افزایش چک‌های برگشتی تجاری ایرانی که با تجار پاکستان مبادله می‌کنند درحال‌حاضر مشکل‌ساز شده است. مشکلی که دبیرکل اتاق بازرگانی تهران معتقد است می‌توان آن را با ایجاد شعبه در پاکستان برطرف کرد روشی که پیش از این برای ایالت باواریا نیز اجرایی شده بود.
 • افزایش صادرات ایران به کنیا

  دنیای اقتصاد: معاون دفتر عربی‌آفریقای سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش صادرات ایران به کنیا طی ۶ ماه سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه در سال ۹۵ خبر داد.
 • توجه بازرگانان به برنامه هفت ساله توسعه ترکمنستان

  گروه بنگاه‌ها: یک فعال اقتصادی و برگزارکننده نمایشگاه بین‌المللی اکسپوی ۲۰۱۸ عشق‌آباد گفت: تجار و فعالان اقتصادی علاقه‌مند به حضور در بازار ترکمنستان، برنامه هفت ساله توسعه این کشور با تعریف ۲۹۰ میلیارد منات (واحد پول ترکمنستان) پروژه برای سرمایه‌گذاری را که ۱۶۰ میلیارد منات آن مربوط به بخش نفت و گاز است، مورد توجه قرار دهند.

بیشتر