آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۸۲

 • بهبود تجارت با منطقه یورو

  دنیای اقتصاد: داده‌های مرکز آمار اروپا از بهبود تجارت ایران با منطقه «یورو» حکایت دارد. سبقت گرفتن رشد صادرات از رشد واردات کالایی در تبادلات تجاری بین ایران و اتحادیه اروپا، موجب شد تا از تراز منفی تجاری کالایی ایران کاسته شود و از منفی ۲ میلیارد یورو به منفی ۱۶۰ میلیون یورو، بهبود یابد. مطابق آمارها حجم تجارت بین ایران و کشورهای اروپایی طی ۸ ماه منتهی به آگوست سال ۲۰۱۷ میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۲ برابر شده است. سوخت و مواد نفتی بخش عمده سبد کالایی صادرات ایران به اروپا را تشکیل می‌دهد.
 • گام جدید تسهیل تجارت با ترکیه

  دنیای اقتصاد: متولی صنعت در راستای توسعه روابط تجاری با ترکیه‌ای‌ها از اضافه شدن ۶۰ کالای دیگر به فهرست کالاهای توافق‌نامه تجارت ترجیحی ایران و ترکیه خبر داد.
 • فدراسیون نساجی تشکیل می‌شود

  دنیای اقتصاد: چالش‌های صنعت نساجی به‌عنوان یکی از صنایع قدیمی کشور در نشستی با حضور رئیس اتاق ایران و فعالان این صنعت برگزار شد. این نشست با خبرهایی همراه بود. تشکیل فدراسیون نساجی به منظور هم‌افزایی بیشتر تشکل‌های این بخش، خبری بود که توسط رئیس اتاق ایران اعلام شد.
 • برگزاری همایش و نمایشگاه صنایع‌غذایی روسیه در تهران

  گروه بنگاه‌ها: همایش و نمایشگاه صنایع غذایی روسیه با حضور فعالان این صنعت پنج‌شنبه ۱۱ آبان در تهران برگزار می‌شود. به‌گزارش «دنیای اقتصاد»، در پی تقویت مناسبات تجاری میان صنایع مختلف ایران و روسیه، این بار فعالان صنایع غذایی این کشور برای برقراری ارتباط تجاری با همتایان ایرانی خود، به تهران سفر می‌کنند.
 • برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی برق و صنایع معدنی در تهران

  گروه بنگاه‌ها: شنبه هفته آینده (۱۳آبان) نمایشگاه بین‌المللی تهران شاهد برگزاری دو نمایشگاه مهم صنعت برق و معدن و صنایع معدنی خواهد بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر