آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۷۷

 • فروش مدت‌دار کالا به خارجی‌ها

  دنیای اقتصاد: رئیس کل سازمان توسعه تجارت اعلام کرده که ۲ میلیارد دلار خط اعتبار خریدار برای بازارهای هدف صادراتی پیش‌بینی شده که بالاترین سهم آن متعلق به عراقی‌ها است. تخصیص این اعتبار براساس ماده ۲ بسته حمایت از صادرات سال ۹۶ بوده است.
 • برنامه بخش‌خصوصی برای مبارزه با فساد

  دنیای اقتصاد: نشست کمیسیون رقابت، خصوصی‌سازی و سلامت اداری اتاق ایران با تاکید بر لزوم انسجام و هم‌گرایی بین نهادهای مدنی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای مبارزه با فساد، برگزار شد.
 • رای دیوان عدالت اداری برای تسعیر ارز حاصل از صادرات

  دنیای اقتصاد: دیوان عدالت اداری رای خود درخصوص ابهامات مطرح‌شده در حوزه تسعیر ارز را در ارتباط با مودیانی که دارای معاملات ارزی یا دارایی و بدهی پولی و ارزی هستند به‌منظور وحدت رویه در رسیدگی‌های مالیاتی اعلام کرد.
 • اقتصاد ایران در محاصره قواعد زائد

  مسعود خوانساری رئیس اتاق تهران
  طی ماه‌های گذشته این نگرانی ذهن فعالان اقتصادی را به خود مشغول کرده بود که در صورت خروج احتمالی آمریکا از توافق هسته‌ای چه سرنوشتی آینده اقتصاد کشور را تهدید می‌کند؟ اما اظهارنظرهای ترامپ و مواضع او نشان داد که حتی آمریکا هم نمی‌تواند به سادگی و بدون در نظر گرفتن معادلات جهانی در مورد برجام تصمیم‌گیری یکطرفه‌ای داشته ‌باشد.
 • پوشش ریسک پنج میلیارد دلاری صندوق ضمانت برای فعالیت‌های صادراتی

  ایرنا: مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: این صندوق برای پوشش ریسک فعالیت‌های صادراتی تا پنج‌میلیارد دلار آمادگی دارد.
 • شریعتمداری رئیس کارگروه تنظیم بازار شد

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت براساس مصوبه هیات وزیران به‌عنوان رئیس کارگروه تنظیم بازار و رئیس کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان شد. هیات وزیران در جلسه ۲۶/ ۷/ ۱۳۹۶ به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن وتجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران محمد شریعتمداری را به‌عنوان رئیس ستاد کارگروه تنظیم بازار منصوب کرد.
 • ابلاغ دستورالعمل ترخیص کالاهای معاف از پرداخت تعرفه

  دنیای اقتصاد: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری در بخشنامه‌ای به گمرک ایران، دستورالعمل ترخیص کالاهای معاف از پرداخت تعرفه را صادر و تاکید کرد: اعتبار پیش‌بینی شده در قانون بودجه ۹۶، مانع از ترخیص کالاهایی که طبق قوانین و با شرایط مصوب از پرداخت تمام یا قسمتی از حقوق گمرکی و سود بازرگانی معاف هستند، نمی‌شود.
 • تولید هفت داروی پرمصرف تخصصی در داخل کشور

  گروه بنگاه‌ها: یک شرکت داخلی داروسازی از تولید تحت لیسانس هفت نوع داروی تخصصی در حوزه‌های دیابت، اعصاب و روان، کلیه و مجاری ادراری در داخل کشور خبر داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر