آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۷۵

 • دل‌نگرانی بخش‌خصوصی از بودجه ۹۷

  دنیای اقتصاد: همزمان با فصل بودجه‌نویسی سال ۹۷ پارلمان بخش‌خصوصی نیز دل‌نگرانی‌های خود را در این باره مطرح کرد. رئیس اتاق بازرگانی ایران در نشست روز گذشته هیات نمایندگان این پارلمان درخصوص تدوین بودجه سال آینده به چند نکته اشاره و علاوه بر آن، انتقادهایی را نیز از روند تدوین بودجه مطرح کرد.
 • تسریع صدور مجوزهای حمایتی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: برای توسعه مناطق آزاد باید نگاه به این مناطق حمایتی باشد و صدور مجوزها از سوی نهادهای مختلف برای حمایت از سرمایه‌گذاران سریع‌تر انجام شود.
 • پگاه صادرکننده ممتاز ملی شد

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بازرگانی صنایع شیر ایران (پگاه) باتوجه به عملکرد صادراتی خود، برای نخستین بار موفق به اخذ عنوان صادرکننده ممتاز ملی در «روز ملی‌صادرات» شد.
 • تولید محصولات سواروسکی در ایران

  گروه بنگاه‌ها: برند معتبر سواروسکی، تولیدکننده محصولات زینتی در قالب قراردادی با گروه درسا موافقت کرد تا محصولاتش در ایران تولید شود.
 • تجارت ایران و چین ۲۴ میلیارد دلاری شد

  دنیای اقتصاد: مبادلات تجاری ایران و چین در هشت‌ماه نخست سال‌جاری میلادی با رشد ۲۴ درصدی به بیش از ۲۴ میلیارد دلار رسید.
 • ورود اولین کشتی کره‌ای به کشور

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل کشتیرانی از کاهش سن ناوگان این شرکت به ۱۲ سال با ورود کشتی‌های کره‌ای خبر داد.
 • پیاده‌سازی بازنشر دانش کره‌ای‌ها با ایران

  دنیای اقتصاد: نشست شروع به‌کار برنامه بازنشر دانش(KSP) با کره‌جنوبی، با حضور «رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی»، «سفیر جمهوری کره در ایران» و همچنین «محققان و مسوولان ایرانی و کره‌ای» در موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی برگزار شد.
 • برنامه‌ریزی برای عرضه محصولات صادراتی ایران در بورس عراق

  ایسنا: رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: عرضه کالا در بورس ایران و عراق یکی از راه‌های شفاف‌سازی قیمت و افزایش کیفیت محصولات است؛ اما هنوز بازار عراق در رابطه با بورس‌کالا ساماندهی لازم را پیدا نکرده که باید اقدامات مشترک و برنامه‌ریزی شده‌ای بین دو کشور صورت گیرد تا بسترهای لازم برای عرضه محصول در بورس دو کشور فراهم شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر