آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۶۹

 • چهار سد تعامل اقتصادی با عراق

  دنیای اقتصاد: هدف‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری روابط تجاری ایران و عراق در حالی از سوی متولیان تجارت دو کشور مورد تاکید قرار می‌گیرد که اعتقاد آنها بر این است که روابط اقتصادی و تجاری ایران و عراق، همپای روابط سیاسی آنها پیش نرفته و سهم ایران از بازار عراق به‌رغم پتانسیل‌هایی که برای توسعه روابط دو طرف وجود دارد، اندک است.
 • تمرین همگانی برای رقابت

  فرهاد احتشام‌زاد رئیس فدراسیون واردات
  توجه به توسعه همزمان صنایع داخلی و تجارت خارجی، لازمه رشد اقتصادی یک کشور است. این یک قاعده کلی است که گریزی از آن وجود ندارد و تجربه کشورهای دیگر نیز بر آن دلالت دارد.
 • ابلاغ حکم مدیرعامل ایران ایر

  دنیای اقتصاد: فرزانه شرفبافی که چندی قبل از سوی وزیر راه و شهرسازی به‌عنوان سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) منصوب شده بود، حکم مدیرعاملی خود را از وزیر راه و شهرسازی دریافت کرد.
 • شرایط جدید واردات برنج

  دنیای اقتصاد: گمرک ایران در بخشنامه‌ای، شرایط جدید واردات برنج را اعلام کرد. مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به تمامی گمرکات مستقر در مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی کشور، شرایط جدید واردات برنج را اعلام کرد.
 • برآورد صادرات لبنیات تا پایان سال

  ایسنا: معاون وزیر جهادکشاورزی از برآورد صادرات بیش از یک میلیون تنی لبنیات تا پایان امسال خبر داد و گفت: صادرات این محصولات، رکورد تاریخ کشاورزی ایران را زده است. حسن رکنی اظهار کرد: تولید محصولات پروتئینی در شرایط کنونی در وضعیتی قرار دارد که نیاز بازار را تامین می‌کند و به‌دنبال رونق دادن و تقویت صادرات است تا ضمن ارزآوری بیشتر بازار داخلی را بتوانیم از این طریق به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان تنظیم کنیم.

بیشتر