آرشیو روزنامه شماره ۴۰۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۰۲۷

 • بسته دولت برای صادرات ۹۶

  دنیای اقتصاد: بسته سیاستی دولت برای صادرات۹۶ اعلام شده است. براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمینه صادرات، افزایش ۲۵ درصدی صادرات در سال ۹۶ در دستور کار دولت قرار گرفته است. همچنین مشوق‌ها و پیشنهادهایی نیز در نشست‌های شورای‌عالی صادرات و کارگروه توسعه صادرات مطرح شده است. افزایش ۲۵ درصدی صادرات در سال ۹۶ در حالی مطرح می‌شود که با وجود تاکید بر توسعه صادرات در سال گذشته، این بخش از تجارت کشور نتوانست به اهداف پیش‌بینی شده برسد.

  آنچه به‌عنوان رقم هدف‌گذاری شده صادرات در سال گذشته مورد نظر بود، دستیابی به صادرات ۵۰ میلیارد دلاری بود.

 • برنامه سوددهی فرودگاه‌های کوچک

  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی: با خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR (ای‌تی‌آر) گام جدیدی برای سوددهی فرودگاه‌های کوچک برداشته شد. در این رابطه عباس‌آخوندی، وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: هم اکنون از مجموع ۶۰ فرودگاه کشور تنها ۹ فرودگاه بیش از ۸۰ درصد خدمات پروازی کشور را برعهده دارد. برهمین اساس یکی از اقدامات مهم در دستور کار بحث پروازهای منطقه‌ای و راه‌اندازی ناوگان با هواپیماهای کوچک ‌با هدف دسترسی ‌مردم به سرویس خدمات هوایی است.

  وی ابراز امیدواری کرده با ورود هواپیماهای کوچک ایتالیایی - فرانسوی رونق به فرودگاه‌های کوچک بازخواهد گشت و سیستم حمل‌ونقل هوایی ایران می‌تواند سفرهای کوتاه هوایی بین استان‌ها را که تا پیش از این تنها از طریق جاده امکان‌پذیر بود تجربه کند.

 • ۹ قاعده برای منافع کسب‌وکارها

  دنیای اقتصاد: اتاق‌ها در همه جوامع، صدای بنگاه‌های اقتصادی هستند و عضویت فعالان اقتصادی در اتاق متضمن منافع کسب‌و‌کارها است. فراهم ساختن فرصت‌های شبکه‌سازی برای بنگاه‌های محلی، توسعه صادرات و تلاش برای پیشبرد منافع بخش‌خصوصی از جمله فعالیت‌هایی است که اتاق‌ها در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. علاوه بر این موارد که منافع آن در سطح کلان جامعه به بار می‌نشیند و به خردترین سطح جامعه تسری می‌یابد، ارائه برخی از خدمات به‌ منظور جلب رضایت اعضا و توسعه عضوگیری اتاق صورت می‌گیرد.

  در همین راستا، معاونت اقتصادی اتاق ایران در جدیدترین گزارش خود به بررسی «خدمات اتاق‌های بازرگانی انگلیس به فعالان کسب‌وکار و اعضا» پرداخته است.

 • فرصت‌های تجاری ایران در کنیا

  دنیای اقتصاد: نشست بررسی فرصت‌های همکاری اقتصادی تجاری اصفهان و کنیا با حضور سفیر، رایزن اقتصادی و مسوول میز آفریقای سازمان توسعه تجارت در اتاق اصفهان برگزار شد.

  هادی فرجوند سفیر ایران در کنیا در این نشست گفت: افزایش ارتباطات اقتصادی و بازرگانی ایران با کنیا در گام نخست نیازمند حذف کشورهایی است که نقش واسطه‌گری دارند. صادرات به کنیا از طریق کشورهای واسطه‌ای همچون امارات باعث می‌شود قیمت تمام‌شده کالاهای ایرانی در آن کشور افزایش یابد و این امر کاهش خرید کالای ایرانی را رقم می‌زند.

 • آشنایی با بازاریابی و بازارشناسی

  دنیای اقتصاد: روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» یک دوره آموزشی با عنوان «بازاریابی و بازارشناسی» در تاریخ هفتم اردیبهشت ماه به مدت ۴ساعت برگزار می‌کند. بازاریابی کلمه‌ای است که در سال‌های اخیر در هر محفلی به گوش می‌رسد و هر کسی از هر دری از آن سخن می‌گوید. بازاریابی رکن اصلی پیروزی در بازارها، به‌ویژه بازارهای داخلی ایران است، ولی این موضوع، کمتر از دیدگاه علمی و حرفه‌ای مورد بررسی و آموزش قرار می‌گیرد. واحد آموزش «دنیای اقتصاد» با برگزاری این دوره چگونگی بازاریابی علمی، اصولی و حرفه‌ای را که می‌تواند تجارت و کسب‌وکارهای مختلف را به شدت تقویت کرده و فروش محصولات و خدمات، همچنین کسب سهم بازار قابل توجه یا حفظ سهم بازارهای فعلی که می‌تواند در حوزه بازاریابی برای آنها راه‌حلی یافت را مورد بررسی قرار می‌دهد.

 • «افق کوروش» برند برتر فروشگاه‌های زنجیره‌ای شناخته شد

  گروه بنگاه‌ها: افق کوروش در چهارمین جشنواره ملی برند محبوب مصرف‌کنندگان، با کسب آرای مردمی، در بین فروشگاه زنجیره‌ای کشور برند محبوب شناخته شد و تندیس زرین برند محبوب مصرف‌کنندگان را دریافت کرد. چهارمین جشنواره ملی برند محبوب مصرف‌کنندگان با حضور مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت، جمعی از نمایندگان مجلس و بانک مرکزی به همراه مدیران برندهای محبوب و تعدادی از هواداران مردمی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد. در این جشنواره، بیش از ۲ هزار برند در ۱۴۷ گروه کالا و خدمات مورد نظرسنجی ملی قرار گرفتند و برندهای محبوب سال ۹۶ در ۱۰ گروه اصلی شامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تلفن همراه، تلویزیون، بانکداری اینترنتی، مرکز خرید، بازار فرش، برنج، تبلت و آبمیوه به مردم معرفی شدند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر