آرشیو روزنامه شماره ۳۹۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۳۹۴۷

 • سومین گام خرید هواپیما

  دنیای اقتصاد: روند مذاکرات ایران برای نوسازی ناوگان هوایی کشور همچنان ادامه دارد. به‌طوری که مسوولان صنعت هوایی کشور، علاوه بر دو قرارداد ایرباس و بوئینگ، اینبار از نهایی شدن قرارداد دیگری با کمپانی ATR ایتالیا در روزهای آینده خبر می‌دهند. این در حالی است که پیش از این، شاهد امضای دو قرارداد مهم در صنعت هوایی در ماه‌های اخیر بودیم. نخستین قرارداد به خرید ۸۰ فروند هواپیما از «بوئینگ» آمریکا مربوط می‌شود که امضای این قرارداد به ارزش ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برای تحویل هواپیما در یک دوره ۱۰ ساله است.

 • تحلیل لایحه بودجه سال ۹۶ در پارلمان بخش خصوصی

  دنیای اقتصاد: کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران به بهانه ارائه لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ به مجلس، نقد و بررسی این لایحه را در دستورکار قرار داد تا با اتکا به نظرات فعالان عضو این صنعت، دیدگاه‌های بخش‌خصوصی را با نمایندگان مجلس، که به زودی بررسی لایحه را در دستور کار قرار می‌دهند، در میان بگذارد.

  اعضای کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران با بررسی اعداد و ارقام بودجه سال آینده، نقدهایی نسبت به پیش‌بینی‌های دولت وارد کردند و معتقد بودند که خوش‌بینی کارشناسان دولت در پیش‌بینی درآمدهای دولت با واقعیت‌های اقتصادی به ویژه شرایط سال جاری هم‌خوانی ندارد.

 • دو روی سکه تجارت خارجی

  پدرام سلطانی
  نایب رئیس اتاق ایران

  آمار تجارت خارجی ۹ ماه منتهی به آذرماه سال ۹۵ منتشر شده است و حکایت از رشد ارزشی ۹ درصدی صادرات دارد که اگر چه کمتر از میزان هدف‌گذاری شده است، اما در نگاه اول می‌تواند امیدبخش و مثبت تلقی شود. اما بررسی‌های بیشتر آخرین آمار منتشر شده از سوی گمرک ایران نشان می‌دهد هر چند صدور کالای ایرانی به لحاظ ارزشی رشد داشته، اما به لحاظ وزنی رشد ۳۲ درصدی را تجربه کرده است. این آمار نشان می‌دهد ارزش متوسط کالاهای صادراتی در ۹ ماه منتهی به آذر امسال نسبت به سال گذشته، حدود ۲۲ درصد کاهش پیدا کرده است.

 • برخورداری ۱۰۰هزار واحد صنفی تولیدی از تسهیلات حمایتی

  خبرگزاری فارس: رئیس اتاق اصناف ایران گفت: با پیشنهاد اتاق اصناف ۱۰۰ هزار واحد صنفی تولیدی کوچک و متوسط از تسهیلات حمایتی دولت بهره‌مند می‌شوند. به گزارش اتاق اصناف ایران، علی فاضلی گفت: در راستای تسهیلات حمایتی دولت از بنگاه های کوچک و متوسط صنعتی که امسال آغاز شده، به پیشنهاد اتاق اصناف صنوف تولیدی هم مشمول استفاده از این تسهیلات شدند.

  وی افزود: اتاق اصناف ایران تمهیدات لازم در مورد بسته حمایتی از صنوف تولیدی کوچک و متوسط را آماده و به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کرده است که امیدواریم تا یک ماه یا ۴۵ روز آینده اجرایی شود؛ چون به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم.

 • کسب مدال تلاشگران کیفیت توسط صنایع لاستیک یزد

  گروه بنگاه‌ها: درمراسم ششمین دوره جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور در حوزه صنعت و صنعت تایر،مجتمع صنایع لاستیک یزد موفق به دریافت مدال تلاشگران کیفیت شد. این مراسم با حضور مقامات عالی کشوری از جمله آیت‌الله‌ هاشمی‌رفسنجانی در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

  براساس این گزارش، در این همایش در ابتدا گزارش آخرین وضعیت کیفیت در ایران در سال ۱۳۹۵ از طریق دبیرکل همایش بهروز ریاحی عنوان و اطلاعاتی به حاضران داده شد. سپس آخرین وضعیت کیفیت در جهان تا سال ۲۰۱۶ از سوی کامران پورمحمدی که جزو تلاشگران کیفیت است، ارائه شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر