آرشیو روزنامه شماره ۲۸۶۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۲۸۶۷

 • ۸۶ میلیارد دلار واردات و صادرات ایران در ۱۱ ماه

  ارزش تجارت خارجی ایران نسبت به سال گذشته کاهش یافت
  گروه بازرگانی- ارزش تجارت خارجی کشور در ۱۱ ماه منتهی به پایان بهمن‌ماه ۱۳۹۱ به ۸۶ میلیارد دلار رسید. از این رقم حدود ۳۸ میلیارد دلار سهم صادرات است و ۴۸ میلیارد دلار نیز به واردات اختصاص دارد. در این مدت نسبت به زمان مشابه در سال گذشته صادرات ۴ درصد و واردات ۸/۱۱درصد کاهش داشته‌اند.
 • کارمزد خدمات برای واردات کالای استاندارد

  با تصویب شورای عالی استاندارد، کارمزد خدمات برای کلیه اقلام وارداتی مشمول استاندارد اجباری به میزان «هشت در هزار ارزش فوب کالا» تعیین شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، کارمزد خدمات واردات مواد اولیه واحدهایی که مستقیما اقدام به واردات مواد اولیه در حد نیاز تولیدات خود می‌کنند، مشروط بر استاندارد بودن محصول تولیدی آنها، به میزان چهار در هزار ارزش فوب کالا تعیین می‌شود.
 • تفاهم پنج جانبه پسته‌ای

  خبرگزاری فارس- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تفاهم‌نامه پنج جانبه برای عرضه پسته به قیمت هر کیلوگرم ۳۰ هزار تومان خبر داد.
  حسن رادمرد اظهار کرد: براساس تفاهم‌نامه پنج جانبه بین سازمان حمایت، سازمان توسعه تجارت، معاونت بازرگانی داخلی، انجمن صادرکنندگان پسته و اتحادیه خشکبار، مقرر شد پسته درجه یک به قیمت ۳۰ هزار تومان توسط انجمن پسته در نمایشگاه‌های بهاره و واحدهای صنفی منتخب با نظارت سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت توزیع شود. او افزود: بر اساس این تفاهم تا زمانی که تقاضا در بازار برای پسته وجود دارد، انجمن پسته موظف به توزیع پسته درجه یک به قیمت ۳۰ هزار تومان است.
 • افزایش ۲۵درصدی عرضه شوینده‌ها

  قیمت پودر شوینده ثابت می‌ماند
  خبرگزاری فارس- مدیرکل تامین و توزیع وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۲۵درصدی عرضه انواع شوینده‌ها
  خبر داد.
 • پیش‌بینی کاهش تجارت خارجی چین

  ایسنا- وزارت بازرگانی چین نسبت به چشم‌انداز روابط بازرگانی خارجی این کشور در سال ۲۰۱۳ خوشبین نیست.
  بنابر آمار وزارت بازرگانی چین، در ژانویه سال جاری میلادی، صادرات و واردات این کشور گرایش رو به رشد خود را حفظ کرده و نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ۲۶/۷ درصد افزایش یافته؛ این در حالی است که «شن دن یانگ»، سخنگوی وزارت بازرگانی چین می‌گوید: چشم‌انداز امور بازرگانی چین تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی، برخلاف آنچه در ماه ژانویه رخ داده، خوش بینانه پیش‌بینی نمی‌‌شود.
 • اجازه خودکفایی گوشت را نمی‌دهند

  خبرگزاری فارس- رییس اتحادیه سراسری دامداران با اشاره به اینکه طرح خودکفایی گوشت با وجود آماده بودن از ماه قبل اجرا نمی‌شود، گفت: کسانی در پشت پرده اجازه خودکفایی گوشت را نمی‌دهند.
  سیروس روستا در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: بیش از یک ماه از تفاهم‌نامه خودکفایی گوشت می‌گذرد و به رغم آماده بودن مقدمات اجرا، هنوز این طرح اجرایی نشده است.

بیشتر